Post No Bills

Nejnovější sólové představení dánské performerky Kitt Johnson „Post No Bills” je prozkoumáváním transformativní síly krize.

Představení ve stylu „Arte povera” (chudé umění) pohybující se na hraně prostoru, kde klid je nenávratně ztracen a nové a neznámé se jen letmo ukáže: když bolest žaludku doprovázející kolektivní spotřebitelskou zácpu ustupuje. Když přicházejí těžké časy, když lodě troskotají a pustošení systematickou krizí se stane chronickým. Když už si nemůžeme dovolit zaměňovat expanzi s rozvojem, když volbou je smrt nebo změna. A když víme, že se nic nestane dokud neotevřeme skořápku, nepropíchneme membránu a neporveme se s pouhou fikcí reality. Právě tady potkáme zlomeného člověka bez iluzí, člověka s prázdnýma rukama. Je zpět na bodu nula a znovu objevuje začátek.

Představení je součástí sólových představení vytvářených skupinou X-Act Kitt Johnson, která se zaměřují na různé aspekty lidské existence. Zkoumají krizi jako kreativní transformátor. A vychází z názoru existenciální psychologie, že krize musí vést ke kritice a neměla by být pasivně snášena. Krize je předstupněm proměny.

V červnu 2015 získala Kitt Johnson za svůj výkon v představení „Post No Bills” dánské ocenění „ The Reumert” v kategorii tanečnice roku 2015. V prosinci 2015 byla Kitt Johnson a její nové představení oceněno cenou Danish Art Foundation.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Divadla - Praha 1 Akce v okolí
 • Divadlo Kampa

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo Kampa
  Praha 1, Nosticova 2a

 • Divadlo ARCHA

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo ARCHA
  Praha 1, Na Poříčí 26

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.