Wail of Silence

Wail of Silence

Adresa:

Praha 3, Želivského 2

Termín: 1.6.2016 22.6.2016
Vstupné:

zdarma

1čer - 22čer celý den

Žánr: výstavyMalbaobrazy


Wail of Silence – jedinečná výstava současného umění v industriálním prostoru Druhý ročník výstavy představí čtveřici mladých začínajících umělců, absolventů Fakulty umění Ostravské univerzity v Ostravě.

V inspirujícím prostoru Nákladového nádraží Žižkov svá díla vystaví tři malíři - Magdaléna Manderlová, David Mazanec, Martina Walterová a jedna sochařka - Michaela Bachoríková. Tito umělci již mají s industriálním prostorem zkušenosti, neboť v průběhu svých studií vystavovali v objektech bývalých průmyslových areálů Ostravska.

Spojnicí tvorby letošních vystavujících je vitalita, životnost a růst. Každý z umělců ve svém díle zpracovává jiné prvky této vitality: pro Davida jsou to v životě opakující se cykly, roční období, archetypy; pro Míšu linie růstu, vody a země; pro Magdalénu záznamy existujícího krajiny a pro Martinu vzpomínka na konkrétní situaci či místo.

Mladí umělci prostor originálně oživí spojením velkoformátových maleb, drobnějších kreseb a objektů z živých či sušených květin. Výstava je prodejní, část výtěžku poputuje na konto SOS Nepál, veřejné sbírky organizace Člověk v tísni. Více na http://www.wailofsilence.com/ nebo www.facebook.com/Wailofsilence.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Praha 3 Akce v MČ Praha 3

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Wail of Silence

ABEX Hostel Praha 3 (411 metrů)

Hotel Aron Praha 3 (724 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (1 474 m)
Prašná brána Prašná brána Praha 1 (3.1 km)
Kavárna Kaaba Kavárna Kaaba Praha 2 (2.5 km)