Wail of Silence

Wail of Silence – jedinečná výstava současného umění v industriálním prostoru Druhý ročník výstavy představí čtveřici mladých začínajících umělců, absolventů Fakulty umění Ostravské univerzity v Ostravě.

V inspirujícím prostoru Nákladového nádraží Žižkov svá díla vystaví tři malíři - Magdaléna Manderlová, David Mazanec, Martina Walterová a jedna sochařka - Michaela Bachoríková. Tito umělci již mají s industriálním prostorem zkušenosti, neboť v průběhu svých studií vystavovali v objektech bývalých průmyslových areálů Ostravska.

Spojnicí tvorby letošních vystavujících je vitalita, životnost a růst. Každý z umělců ve svém díle zpracovává jiné prvky této vitality: pro Davida jsou to v životě opakující se cykly, roční období, archetypy; pro Míšu linie růstu, vody a země; pro Magdalénu záznamy existujícího krajiny a pro Martinu vzpomínka na konkrétní situaci či místo.

Mladí umělci prostor originálně oživí spojením velkoformátových maleb, drobnějších kreseb a objektů z živých či sušených květin. Výstava je prodejní, část výtěžku poputuje na konto SOS Nepál, veřejné sbírky organizace Člověk v tísni. Více na http://www.wailofsilence.com/ nebo www.facebook.com/Wailofsilence.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Galerie a muzea - Praha 3 Akce v okolí
  • Divadlo Ponec

    Nejoblíbenější divadlo poblíž

    Divadlo Ponec
    Praha 3, Husitská 24

    Divadlo Ponec se jako zcela nový druh uměleckého prostoru poprvé otevřelo... zobrazit více


Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.