Teorie a míchání barev

V rámci setkání Teorie a míchání barev se teoreticky seznámíme se základy teorie barev. Zopakujeme si to, co většina nás zná ze základní školy (dělení barev na primární a sekundární, studené teplé, klidné, neutrální, kontrastní...) a na praktických příkladech si ukážeme, jak díky vhodnému využití barev z různých skupin lze na obrazech dosáhnout prostorových jevů jako třeba vzdušná perspektiva. Ozřejmíme si pojmy jas, odstín, sytost, kontrast, harmonická barevnost.

Na příkladech témat jako krajina, lidské tělo, portrét si ukážeme - kterou barvu jak a kde využít, abychom dosáhli tíženého uměleckého záměru.

V praktické části se seznámíme s pigmenty, stručně si vysvětlíme složení barev, kterými malujeme a proč lze míchat temperu s akrylem, ale třeba u olejových pigmentů je třeba dodržovat určitých pravidel. Ukážeme si typy barev, které i na začátečníkově paletě nesmí chybět a povíme o těch, které si malíři pořizují spíše později. Všechny barvy lze na plátně namíchat pouze ze 3 tubiček, víte z kterých? Sami si zkusíte, jak lze pracovat s barvami přidáním ředících médií či prozkoumáme, jak se odstíny mění na základě podkladové či sousední barvy... 

Program kurzu Terorie a míchání barev je veden zkušených lektorem, který má mnohaletou praxi ve výuce - tedy cílem programu je podat informace tak, abyste je okamžitě byli schopni prakticky využít při samotném malování, případně si alespoň základy postupnou praxí zautomatizovat a po své vlastní cestě aplikovat ve své volné tvorbě.

  • Kde? Výtvarný ateliér „Malování kreslení“, Balbínova 28, Praha - Vinohrady
  • Kdy? 13:00 - 18:00
  • Kolik? členský příspěvek C, 1500 Kč
  • Jak? rezervujte si místo na info@malovanikresleni.cz nebo Přihlášky a ceník
  • Pomůcky: veškeré pomůcky jsou k dispozici v ateliéru zdarma

Program kurzu:

  • 13:00 – 13:15 - zahájení, seznámení s účastníky kurzu a atelierem
  • 13:15 – 15:00 - teoretická část s promítáním příkladů
  • 15:00 – 17:45 - praktická část
  • 17:45 – 18:00 - závěrečná společná konzultace

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 2 Akce v okolí

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.