Kreativní módní tvorba

Vize workshopu? Workshop je dále vhodný pro zájemce, kteří mají spoustu zajímavých nápadů, ale nevědí, jak je realizovat. V kreativních kurzech kladu důraz na individualitu každého studenta. Všichni jsme umělci a jedinečné inspirativní bytosti, tak proč to nezkusit právě v oblasti módy! Kurz je vhodný i jako příprava na talentové zkoušky.

Cílem workshopu je seznámit účastníky s postupem profesionálních designerů při vytváření a návrhu projektu. Projektem je v tomto případě imaginární oděvní kolekce na zvolené téma. Workshop je společnou cestou v podobě inspirativního setkání, v rámci kteréjo budeme tvořit profesionální research pro oděvní kolekci, který obsahuje hledání inspirace, přípravu pro oděvní koláže, oděvní kresbu a finální vision book (kniha vizí). Po absolvování workshopu budete mít v ruce něco, co jste sami vytvořili v prezentovatelné podobě. To něco jsou Vaše vize! Něco co Vám dává smysl a ostatní inspiruje. 

Čemu se budeme věnovat?

Zkusíme si postupně odpovědět na tyto otázky: Jak vzniká oděvní kolekce. Co jsou to trendy? Co je potřeba k tomu, abych mohl/a vytvořit oděvní kolekci jako profesionální designér? Od čeho se odvíjí výběr materiálů, barev, střihových řešení? Zabrousíme také do historie módy, módní fotografie, umění a filmu.  Vzájemně se budeme inspirovat a podporovat v tvořivosti. V praktické části si na vlastní kůži vyzkoušíte, jak připravit projekt “imaginární oděvní kolekci”. Naučíte se vytvořit vision board, zjistíte jak se dělá profesionální research - příprava podkladů pro oděvní kolekci. Zhotovíte koláže ze všeho, co Vás inspiruje tak, aby to dávalo hlavu a patu lidem, se kterými budete jako profesionální designér spolupracovat. Naskicujete si první oděvní kresby. Vyzkoušíte si pracovat s různými výtvarnými technikami.

Na závěr si začnete tvořit Váš originální “vision book”, kterým se budete prezentovat jako profesionální designéři s jasnou vizí a originálními nápady! 

  • Kde? Výtvarný ateliér „Malování kreslení“, Balbínova 28, Praha - Vinohrady
  • Kdy? 10:00 - 17:00 (s pauzou na oběd)
  • Kolik? členský příspěvek C, (1900 Kč, veškeré pomůcky zajištěny)
  • Jak? rezervujte si místo na info@malovanikresleni.cz nebo Přihlášky a ceník
  • Připravované termíny: 30. 7., 29. 10., 17. 12. 2016 
  • Informace k domácímu přípravě: Vezměte s sebou inspirace pro Vaši první kolekci: barvy, tvary, architektura, sport, jídlo, příroda, výtvarné umění, vztah, příběh, film, osobnost, řemeslo, materiál... Každý z  nás si přinese své oblíbené knížky, výstřižky, texty, písničky, vůně, ...

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 2 Akce v okolí

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.