Férové daně, jak na ně?

Glopolis odhaduje, že Česká republika ztrácí 21 – 57 mld. kč ročně kvůli daňové optimalizaci velkých firem. Přijďte zjistit, proč je to problém, který se týká nás všech. Proč není dobré, když se peníze přelévají do daňových rájů?

Proč je důležité, aby se daně platily? A jaké daně jsou podle vás férové? Pro nás férové zdanění znamená, že mezinárodní firmy platí své daně tam, kde doopravdy vytváří skutečný zisk. Workshop má za cíl vás v několika hodinách provést tím, proč jsou dnes daňové úniky a agresivní optimalizace daní skrze daňové ráje ze strany mezinárodní firem klíčovým problémem jak pro bohaté, tak pro rozvojové země.

Zároveň dostanete příležitost říci za sebe, jak byste chtěli, aby systém ideálně fungoval. Co by podle vás měl stát zařizovat z našich daní? Co bychom naopak lépe zvládli sami, kdyby nám peníze zůstaly? Nechte se inspirovat výstavou Duše peněz a s její pomocí si vytvořte stát, kde se podle vás daní férově! Na jaké otázky najdete na workshopu odpověď:

- Proč je pro společnost důležité, aby placení daní skutečně fungovalo? - K čemu se daně ve státě vlastně využívají? - Kolik bohaté i rozvojové země ztrácí kvůli daňovým rájům? - Co můžeme udělat, aby se situace zlepšila? Jako bonus Vám prozradíme, které z Vašich oblíbených značek rozhodně neplatí daně tak, jak by se slušelo.

Facilitátoři: Adéla Foldynová, DOX a Jonáš Vnouček, Glopolis. Workshop je součástí výstavy Duše peněz. Kapacita workshopu je omezena. Prosíme, registrujte se na: rezervace@dox.cz Vstup zdarma, včetně návštěvy výstavy.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 7 Akce v okolí
  • RockOpera Praha

    Nejoblíbenější divadlo poblíž

    RockOpera Praha
    Praha 7, Komunardů 306/1

    Rock Opera Praha – První divadlo pro rockery Strhující rockový koncert... zobrazit více


Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.