Výstava Polní nemocnice Lékařů bez hranic

Přijďte na výstavu „Polní nemocnice“, na které Lékaři bez hranic představí, jak vypadá jejich práce ve více než šedesáti zemích světa. Od 3. do 13. května budete mít na náměstí Míru v Praze možnost setkat se s dobrovolníky, kteří jezdí na mise s Lékaři bez hranic a prohlédnout si vybavení, které se využívá při záchraně životů v ozbrojených konfliktech, přírodních katastrofách či epidemiích.

Polní nemocnice je interaktivní výstava, řadu exponátů si můžete vyzkoušet na vlastní kůži. Budete moci ochutnat Plumpy’Nut®, který se používá při léčbě dětské podvýživy, roztok na léčbu cholery a na maketě srdce rozpoznat, zda bije správně. Je to vůbec poprvé, kdy se tato rozsáhlá výstava dostává do České republiky.

Výstava je vhodná pro dospělé i děti a vstup i komentované prohlídky budou zdarma. DOPROVODNÝ PROGRAM Středa 4.5., 19:00 Infovečer pro zájemce o práci na misi Čtvrtek 5.5. 19:00 Křest audioknihy Mise Afghánistán od Tomáše Šebka a čtení Pondělí 9.5. 19:00 Promítání filmu Lékařů bez hranic „Access to the Danger Zone“ Úterý 10.5. 19:00 Diskuze „I válka má svá pravidla“ Čtvrtek 12.5 19:00 Promítání filmu Lékařů bez hranic „Nákaza / Affliction“

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 2 Akce v okolí
 • Divadlo Ponec

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo Ponec
  Praha 3, Husitská 24

 • Studio Ypsilon

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Studio Ypsilon
  Praha 1, Spálená 16

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.