Diáky | Dokolakolem

Zveme Vás na předpremiéru dvou dílů husto kruto přísného kulervoucího 6-dílného seriálu Dokolakolem, který bude Česká televize vysílat na programu ČT2 od 18.5. Filip a Tomáš jsou vozíčkáři. V roce 2013 zkusili vyrazit na čtyřkolkách, které občas vymění za vozíky, a motorce, na které jezdí René, kolem Černého moře přes hory Velkého Kavkazu.

Pak se zrodila myšlenka podniknout další cestu – k největšímu jezeru světa, Bajkalu. „Myšlenka vznikla jednoho pozdního rána u lahvinky, když jsem si řekl, proč lidem neukázat strasti i slasti našeho cestování,“ přibližuje vznik projektu Filip Mergental a doplňuje: „Díky kladnému ohlasu na náš amatérský sestřih z první velké cesty kolem Černého moře jsem nabyl přesvědčení, že se najde spousta lidí, kteří se rádi podívají na partičku kamarádů, kteří jsou trochu jiní.“

Na cestě strávili „dacani“, jak si tři přátelé říkají, celkem sedmdesát dní a projeli sedm zemí. Z této odvážné cesty vznikl originální cestovatelský seriál plný drsného humoru a vtipné nadsázky, který přinese ojedinělý pohled na život vozíčkářů a zároveň inovativní způsob zpracování cestovatelské show.

Výtěžek ze vstupného bude věnován Motoklubu vozíčkářů České republiky na stavbu speciální mašiny se sajdkárou, na které si budou moct všichni vozíčkáři obnovit nebo udělat papíry na motorku. O svém vozíčkářském road tripu na Bajkal přijdou Filip, Tomáš a René vyprávět do Aera v rámci cyklu cestovatelských přednášek Diáky.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 3 Akce v okolí
  • Divadlo Ponec

    Nejoblíbenější divadlo poblíž

    Divadlo Ponec
    Praha 3, Husitská 24

    Divadlo Ponec se jako zcela nový druh uměleckého prostoru poprvé otevřelo... zobrazit více


Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.