Klaus Modick (čtení a autogramiáda na veletrhu Svět knihy)

Praha 1, Masarykovo nábřeží 32

13.5.2016

Další vstupenky

Klaus Modick (čtení a autogramiáda na veletrhu Svět knihy)

Literární kavárna, pravé křídlo (balkon vlevo) Jazyk: česky/německy se simultánním překladem Klaus Modick (*1951, Oldenburg) je německý spisovatel a překladatel. Vystudoval germanistiku, pedagogiku a historii, promoval prací o spisovateli Lionu Feuchtwangerovi.

Za svou tvorbu získal již řadu ocenění. Jeho nejnovějším románem je Koncert bez básníka (orig. 2015), který v českém překladu Tomáše Dimtera vychází v Nakladatelství Host a je první autorovou knihou v češtině. Román pojednává o tom, jak vznikl nejslavnější obraz z Worpswede, o komplikovaném vztahu umělců a o lásce.

Rainer Maria Rilke, literární hvězda na nebi worpswedeské umělecké komunity a jeho spřízněná duše malíř Vogeler se odcizili — a obraz to ukazuje: Rilkeho místo mezi ženami, které miluje, zůstává demonstrativně prázdné. Klaus Modick mistrně vypráví o tom, co oba muže svedlo dohromady a co je rozdělilo, jaký podíl na tom měly ženy, umění, peníze a politika. Již podesáté se od 12. do 15. 5. 2016 v rámci pražského knižního veletrhu Svět knihy Praha 2016 koná literární program Das Buch - Německy psaná literatura na pražském veletrhu „Svět knihy“ (www.dasbuch.cz)

Více informací o pořadu: https://www.goethe.de/ins/cz/cs/ver.cfm?fuseaction=events.detail&event_id=20738352

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 1 Akce v okolí

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.