Bardzo fajný večer #4 | divadlo, ženy, zpěv | Beata Bocek [koncert]| chór žen [projekce] Bio Oko

Praha 7, Františka Křížka 15

7.5.2016

Další vstupenky

Bardzo fajný večer #4 | divadlo, ženy, zpěv | Beata Bocek [koncert]| chór žen [projekce] Bio Oko

15.30 POLSKÉ DELIKATESY - polské dobroty, které připraví Polský stůl a další bardzo fajné kuchařky

16.30 BEATA BOCEK koncert / 60 minut / vstup zdarma Beata Bocek je zpěvačka a skladatelka, všestranná muzikantka, která zpívá většinou polsky a sama se doprovází na kytaru, harmoniku, ukulele, koncovku či mbiru. V lednu 2016 vydala u Indies Records album O Tobje, ze kterého vybere polské, české a možná i english friendly skladby také pro Bardzo fajný večer. Podvečerní koncert v kavárně bude všem divákům přístupný zdarma. www.beatabocek.com

18.00 ŽENSKÝ CHÓR (Chór kobiet: Magnificat) záznam divadelní inscenace polsky / anglické a české titulky, 50 minut (bez přestávky) 2011 / / vstupné 120/80 CZK koncept, libreto, režie: Marta Górnicka Propracovaný filmový záznam divadelní inscenace „Ženský chór: Magnificat“ polské režisérky Marty Górnické na plátno převádí divadelní scénu, ze které na diváka šeptá, recituje, zpívá, tančí a medituje 26 žen.

Nevšední popkulturní koláž tvoří citáty z Bible, útržky textů Elfride Jelinekové, Adama Mickiewicze, Euripida, ale také části receptů nebo citáty z novin. Choreografie ženského sboru vyjadřuje svěží prolomení stereotypů a klišé, kterými jsou ženy – a to nejen v Polsku – stále nahlíženy. Projekci uvede polská kulturoložka Agata Adamická-Sitek z Instytutu Teatralnego im.

Zbigniewa Raszewskiego, s níž budou mít také diváci po skončení projekce možnost diskutovat. Diskuze bude tlumočena do češtiny a polštiny. Projekce bude v originálním polském znění s českými a anglickými titulky. Po celý podvečer polská hudba a polské drinky na baru. 

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 7 Akce v okolí
 • RockOpera Praha

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  RockOpera Praha
  Praha 7, Komunardů 306/1

  Rock Opera Praha – První divadlo pro rockery Strhující rockový koncert... zobrazit více


Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.