Architektky II: Isa Stürm + Nathalie Rossetti (CH)

Architektky II: Isa Stürm + Nathalie Rossetti (CH)

Adresa:

Praha 7, Dukelských hrdinů 47

Termín: 5.5.2016

5květen čtvrtek 19:30

Žánr: ostatní akcepřednáškysoutěž


ISA STURM (CH) + NATHALIE ROSSETTI (CH) Přednášky úspěšných evropských architektek pokračují i v letošním roce. Zveme vás na květnové kolo, kde se představí dvě švýcarské dámy. Pořádá spolek Kruh. Isa Stürm: Všechny možné polibky architektury (Los Super Elegantes II) Stürm & Wolf tvoří budovy a prostory pro úchvatná města na nádherné planetě! Jejich konstrukce z kamene, oceli, skla a dřeva jsou svůdné v celku i detailu a elegantně, inovativně a hravě se střetávají s každodenní realitou.

Stürm & Wolf kladou důraz na sochařskou a lyrickou povahu stavitelství a přinášejí tak na stavbu mnohovrstevnatost různých světů. Jejich architektura miluje umění. V jejich projektech, stimulujících myšlenky a nápady pro budoucnost, jsou lidské smysly středem pozornosti. Isa Stürm ve své přednášce představí nedávno dokončené projekty a dále některá vybraná klíčová díla minulosti.

Isa Stürm se narodila v Paříži, žije v Curychu a také tu vystudovala architekturu na švýcarské státní polytechnice. Pracovala zde pro Adolfa Maxe Vogta, vedoucího katedry Teorie a dějin architektury. Předtím než v roce 1988 začala tvořit s Ursem Wolfem, spolupracovala se Santiagem Calatravou, Jaquesem Herzogem a Pierrem de Meuronem.

Nathalie Rossetti – Rosseti + Wyss Studio Rossetti+Wyss hledá při práci na zakázkách určitý a jedinečný postup, který respektuje základní potřeby prostředí, současné technické možnosti a formální i neformální požadavky projektu. Vědomé omezení užitých prvků a nahodilý vztah materiálu podporuje samozřejmý a nenucený vzhled budov. Práce Studia Rossetti+Wyss je chrakterizována uvolněností a bezprostřeností, užívané za účelem dosažení významných smyslových informací o místě stavby.

Nathalie Rossetti se narodila roku 1970 v Neapoli. Studovala polytechniku v Curychu a v roce 1995 získala titul u profesorky Flory Ruchat. Byla spoluvedoucí projektu sportoviště ve švýcarském Zugu.V roce 2000 spoluzaložila Rossetti + Wyss Architects. Působila v porotách různých národních a mezinárodních architektonických soutěží a v radě švýcarské společnosti inženýrů a architektů SIA. Od roku 2010 je členkou konfederace švýcarských architektů (BSA). Na přednášce bude Nathalie Rossetti mluvit o práci Studia a souvisejících aspektech.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 7 Akce v MČ Praha 7

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Architektky II: Isa...

Pension Klára Praha 7 (83 metrů)

Parkhotel Praha Praha 7 (151 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (1 577 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (1 778 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (2.3 km)