Architektky II: Isa Stürm + Nathalie Rossetti (CH)

Praha 7, Dukelských hrdinů 47

5.5.2016

Další vstupenky

Architektky II: Isa Stürm + Nathalie Rossetti (CH)

ISA STURM (CH) + NATHALIE ROSSETTI (CH) Přednášky úspěšných evropských architektek pokračují i v letošním roce. Zveme vás na květnové kolo, kde se představí dvě švýcarské dámy. Pořádá spolek Kruh. Isa Stürm: Všechny možné polibky architektury (Los Super Elegantes II) Stürm & Wolf tvoří budovy a prostory pro úchvatná města na nádherné planetě! Jejich konstrukce z kamene, oceli, skla a dřeva jsou svůdné v celku i detailu a elegantně, inovativně a hravě se střetávají s každodenní realitou.

Stürm & Wolf kladou důraz na sochařskou a lyrickou povahu stavitelství a přinášejí tak na stavbu mnohovrstevnatost různých světů. Jejich architektura miluje umění. V jejich projektech, stimulujících myšlenky a nápady pro budoucnost, jsou lidské smysly středem pozornosti. Isa Stürm ve své přednášce představí nedávno dokončené projekty a dále některá vybraná klíčová díla minulosti.

Isa Stürm se narodila v Paříži, žije v Curychu a také tu vystudovala architekturu na švýcarské státní polytechnice. Pracovala zde pro Adolfa Maxe Vogta, vedoucího katedry Teorie a dějin architektury. Předtím než v roce 1988 začala tvořit s Ursem Wolfem, spolupracovala se Santiagem Calatravou, Jaquesem Herzogem a Pierrem de Meuronem.

Nathalie Rossetti – Rosseti + Wyss Studio Rossetti+Wyss hledá při práci na zakázkách určitý a jedinečný postup, který respektuje základní potřeby prostředí, současné technické možnosti a formální i neformální požadavky projektu. Vědomé omezení užitých prvků a nahodilý vztah materiálu podporuje samozřejmý a nenucený vzhled budov. Práce Studia Rossetti+Wyss je chrakterizována uvolněností a bezprostřeností, užívané za účelem dosažení významných smyslových informací o místě stavby.

Nathalie Rossetti se narodila roku 1970 v Neapoli. Studovala polytechniku v Curychu a v roce 1995 získala titul u profesorky Flory Ruchat. Byla spoluvedoucí projektu sportoviště ve švýcarském Zugu.V roce 2000 spoluzaložila Rossetti + Wyss Architects. Působila v porotách různých národních a mezinárodních architektonických soutěží a v radě švýcarské společnosti inženýrů a architektů SIA. Od roku 2010 je členkou konfederace švýcarských architektů (BSA). Na přednášce bude Nathalie Rossetti mluvit o práci Studia a souvisejících aspektech.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 7 Akce v okolí
  • RockOpera Praha

    Nejoblíbenější divadlo poblíž

    RockOpera Praha
    Praha 7, Komunardů 306/1

    Rock Opera Praha – První divadlo pro rockery Strhující rockový koncert... zobrazit více


Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.