Festival StrašNICE 2016: Divadlo Koňa a Motora: Romeo a Julie

Homosexuální verze slavného příběhu o lásce, třetí díl ze shakespearovského cyklu punkového kočovného spolku.

"Tvá láska patří mě, ač přírodou byl jsi vybaven k potěšení žen!"Láska? Nemravnost? Úchylnost? Co s tím, když vás společnost nebere? Duch Freddieho Merkučiho by na to asi řekl: "Chlapci, nebojte, jsou na světě místa, kde můžou lidé jako my žít plnohodnotným životem, dokonce uzavřít sňatek!" Romeo a Julie, jak se je Shakespeare netroufl napsat...

Hrají Adriana Máčiková-Kubištová, Andrea Ballayová, Michal Hába, Šimon Spišák

Divadlo Koňa a Motora se soustředí na současné kočovné divadlo, tedy na formu pouličního, open-airového a outdoorového divadla. Skupina sleduje linii oživení tradic kočovného divadla, zároveň přesahuje do sféry sociálního divadla: primární náplní je přinášet divadlo do míst, která postrádají živou kulturu, do míst se sociálně vyloučeným obyvatelstvem. Po úspěšných uvedeních produkce Divadla Koňa a Motora na Easthetic Šírava a Divadelná Nitra se divadlo začalo věnovat i hraní na hudebních a divadelních festivalech.

Divadlo se zaměřuje hlavně na shakespearovskou dramatiku v rasantních úpravách. Představení jsou založena na výrazné stylizaci a zkratce, důraz se klade na přímou a bezprostřední komunikaci s diváky.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Divadla - Praha 10 Akce v okolí

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.