Zářící město

Zářící město 13. - 15. 4. vždy od 20:00 Plechárna Černý Most 50 / 70 Kč Experimentální zvuková performance o životě v paneláku, o hlučných sousedech a domovních schůzích v kočárkárně, o cizích lidech žijících v identických bytech oddělených patnácticentimetrovou příčkou, o městských mýtech, a také o poblikávajících televizorech, které doručují svým konzumentům dějiny.

Původně utopický sen architekta Le Corbusiera, který v urbanistickém projektu „Zářícího města“ požadoval „bydlení v zeleni pro všechny“, se proměnil v žitou realitu třetiny obyvatel poválečné východní Evropy. Sídliště Černý most, které bylo součástí masové výstavby panelových sídlišť v Československu, je domovem pro téměř třicet tisíc lidí. Jak se jim žije v paneláku?

Po představení následuje Silent Disco s playlistem podle obyvatel Vybíralky. Koncept: Jan Mocek, Táňa Švehlová Hrají: Irina Andreeva, Jakub Folvarčný, Iveta Jiříčková Produkce: Tereza Němečková http://www.plecharnacernymost.cz/ http://zaricimesto.blogspot.cz/ Sluchátka nutná pro účast na představení (jak divadelní, tak Silent Disco) zapůjčujeme oproti průkazu s fotografií (popř. 300 Kč).

Lístky doporučujeme zakoupit v předstihu na www.goout.cz, popřípadě přímo na recepci Plechárny od 11. dubna. Pokud zbydou, budou také v prodeji přímo na místě před představením, ale jistotou je jejich včasný online nákup.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 9 Akce v okolí
 • Švandovo divadlo

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Švandovo divadlo
  Praha 5, Štefánikova 57

 • Divadlo ARCHA

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo ARCHA
  Praha 1, Na Poříčí 26

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.