Zářící město

Zářící město

Adresa:

Praha 9, Bryksova 1002/20

Termín: 13.4.2016 27.4.2017
Vstupné:

100

13dub - 27dub celý den

Žánr: ostatní akce


Zářící město 13. - 15. 4. vždy od 20:00 Plechárna Černý Most 50 / 70 Kč Experimentální zvuková performance o životě v paneláku, o hlučných sousedech a domovních schůzích v kočárkárně, o cizích lidech žijících v identických bytech oddělených patnácticentimetrovou příčkou, o městských mýtech, a také o poblikávajících televizorech, které doručují svým konzumentům dějiny.

Původně utopický sen architekta Le Corbusiera, který v urbanistickém projektu „Zářícího města“ požadoval „bydlení v zeleni pro všechny“, se proměnil v žitou realitu třetiny obyvatel poválečné východní Evropy. Sídliště Černý most, které bylo součástí masové výstavby panelových sídlišť v Československu, je domovem pro téměř třicet tisíc lidí. Jak se jim žije v paneláku?

Po představení následuje Silent Disco s playlistem podle obyvatel Vybíralky. Koncept: Jan Mocek, Táňa Švehlová Hrají: Irina Andreeva, Jakub Folvarčný, Iveta Jiříčková Produkce: Tereza Němečková http://www.plecharnacernymost.cz/ http://zaricimesto.blogspot.cz/ Sluchátka nutná pro účast na představení (jak divadelní, tak Silent Disco) zapůjčujeme oproti průkazu s fotografií (popř. 300 Kč).

Lístky doporučujeme zakoupit v předstihu na www.goout.cz, popřípadě přímo na recepci Plechárny od 11. dubna. Pokud zbydou, budou také v prodeji přímo na místě před představením, ale jistotou je jejich včasný online nákup.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 9 Akce v MČ Praha 9

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Zářící město

Penzion Český Statek Praha 9 (1 558 metrů)

Hotel Svornost Praha 9 (1 591 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (9.5 km)
Prašná brána Prašná brána Praha 1 (10.9 km)
Kavárna Kaaba Kavárna Kaaba Praha 2 (10.5 km)