Upfront: Váleční fotoreportéři

Upfront: Váleční fotoreportéři

Termín: 1.4.2016 23.5.2016

1dub - 23kvě celý den

Žánr: výstavy


UPFRONT je výstavní projekt mapující práci 23 předních současných válečných fotoreportérů. Přestože všichni pocházejí ze španělsky mluvících zemí, působí v místech konfliktů po celém světě. Název projektu odkazuje k nebezpečným předním liniím, ve kterých se tito fotoreportéři pohybují ve snaze uhasit žízeň světa po nepřetržitém zpravodajství.

Díky jejich nasazení a statečnosti máme možnost nepřímo sledovat dění v těchto oblastech jakoby z první řady. Často se jedná o nezávislé pracovníky, bez jakéhokoli zázemí nějaké instituce, kteří se vydávají do těch nejhorších a nejnebezpečnějších míst a konfliktních zón, jen aby o nich mohli podat svědectví. Výběr fotografií představuje vzorek vizuálního obsahu, který nás obklopuje 24 hodin denně a který spoluutváří naše vnímání světa.

Netradiční způsob instalace snímků je zároveň reflexí dnešního způsobu „konzumace“ obsahů, které žurnalistická fotografie zachycuje a zprostředkovává.Výstavu UPFRONT doplňují videa, zvuková stopa a představena je i základní fotoreportérská výbava a sada pro přežití. Kurátor: Ramiro Villapadierna Koncept: Institut Cervantes v Praze Výstava se koná od 1. 4. do 23. 5. 2016.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Praha 7 Akce v MČ Praha 7

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Upfront: Váleční...

LEON Hotel Praha 7 (138 metrů)

Extol Inn Praha 7 (307 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (2.6 km)
Kavárna Kaaba Kavárna Kaaba Praha 2 (3.2 km)