Upfront: Váleční fotoreportéři

UPFRONT je výstavní projekt mapující práci 23 předních současných válečných fotoreportérů. Přestože všichni pocházejí ze španělsky mluvících zemí, působí v místech konfliktů po celém světě. Název projektu odkazuje k nebezpečným předním liniím, ve kterých se tito fotoreportéři pohybují ve snaze uhasit žízeň světa po nepřetržitém zpravodajství.

Díky jejich nasazení a statečnosti máme možnost nepřímo sledovat dění v těchto oblastech jakoby z první řady. Často se jedná o nezávislé pracovníky, bez jakéhokoli zázemí nějaké instituce, kteří se vydávají do těch nejhorších a nejnebezpečnějších míst a konfliktních zón, jen aby o nich mohli podat svědectví. Výběr fotografií představuje vzorek vizuálního obsahu, který nás obklopuje 24 hodin denně a který spoluutváří naše vnímání světa.

Netradiční způsob instalace snímků je zároveň reflexí dnešního způsobu „konzumace“ obsahů, které žurnalistická fotografie zachycuje a zprostředkovává.Výstavu UPFRONT doplňují videa, zvuková stopa a představena je i základní fotoreportérská výbava a sada pro přežití. Kurátor: Ramiro Villapadierna Koncept: Institut Cervantes v Praze Výstava se koná od 1. 4. do 23. 5. 2016.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Galerie a muzea - Praha 7 Akce v okolí
  • RockOpera Praha

    Nejoblíbenější divadlo poblíž

    RockOpera Praha
    Praha 7, Komunardů 306/1

    Rock Opera Praha – První divadlo pro rockery Strhující rockový koncert... zobrazit více


Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.