Daně: Umění se ne-dělit

Daně jsou jeden ze způsobů, jak společnost může sdílet své bohatství. Nejde jen o solidaritu s méně movitými. Jde o příspěvek na fungující a bezpečnou společnost. Přesto je řada lidí považuje za břímě či přímo za vyhazování peněz.

Daňové úniky firem a chronické nedanění zisků tam, kde se tvoří, v dnešní globalizované ekonomice zároveň nejvíc dopadá na nejchudší země. Jak jde dohromady mecenášství s využíváním daňových rájů? Proč neradi platíme daně, ale posíláme DMSky?

Máme spoléhat na mecenášství a vlastní solidaritu spíš, než na stát? Jak se na téma férových daní dívají samy firmy - stane se novým tématem společenské odpovědnosti?

O těchto tématech přijdou diskutovat: • Iva Petříčková, výkonná ředitelka Business Leaders Forum • Lukáš Kovanda, hlavní ekonom finanční skupiny Roklen Fin • Henry Ushie, výzkumník a aktivista v oblasti daní, Oxfam Novib, Nigérie Moderuje: Ondřej Kopečný, Glopolis. Diskuze bude probíhat v češtině a angličtině s možností využít simultánního tlumočení do češtiny nebo angličtiny. Vstupné : 60/40 Kč Zdarma pro členy Klubu přátel DOX.

Rezervace nutná: rezervace@dox.cz. Panelovou diskuzi pořádá analytické centrum Glopolis spolu s Centrem DOX . Akce se koná v rámci doprovodného programu výstavy Duše peněz

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 7 Akce v okolí
  • RockOpera Praha

    Nejoblíbenější divadlo poblíž

    RockOpera Praha
    Praha 7, Komunardů 306/1

    Rock Opera Praha – První divadlo pro rockery Strhující rockový koncert... zobrazit více


Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.