Divadlo U stolu - Slečna Julie

Skvělá studie krutého mileneckého souboje nabízí prostor pro mimořádnou insenaci s výjimečnými hereckými výkony.

Nejslavnější a nejhranější Strindbergovo drama je považováno za manifest tehdy nového směru, naturalismu. V době svého vzniku 1888 cenzurou zakázané.

O kvalitách Slečny Julie svědčí mimo jiné skutečnost, že ji již roku 1893 uvedl s triumfálním úspěchem André Antoine v Theatre libre v Paříži, rovněž v celé Evropě, posléze i ve světě je následně velmi často uváděna. Autor si svými dramaty vydobyl světovou slávu a silně inspiroval dramatiku impresionistickou, do určité míry i symbolistickou a velký vliv měl i na následující generace dramatiků až po drama absurdní.

Jistá nejednoznačnost postav, časté přechody do snu, zvláštní chápání času a prostoru, to ovlivnilo celou řadu autorů, E. O`Neilla,T.Williamse, F.Werfla, F.Kafku, až po E.Ionesca a S.Becketta.

„Nepíšu proto, abych byl básníkem - ale abych se bil!“
„Radost nacházím v prudkých, krutých životních bojích,“ říká Strindberg v předmluvě ke Slečně Julii.

V dramaturgické návaznosti na nejkvalitnější světové dramatiky je text skvělou možností pro vytvoření další z řady vysoce umělecky hodnotných inscenací Divadla U stolu. Opět, jak už je zde dobrá tradice, bez vnějších efektů a s důrazem na mimořádné herecké kvality předních umělců, tentokrát mladší generace a za vedení osvědčeného týmu tvůrců.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Divadla - Praha 5 Akce v okolí

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.