Slávek Janoušek + Luboš Vondrák / pocta Jiřímu Žáčkovi

Slávek Janoušek je písničkář známý folkovému publiku už od poloviny 80. let. Předtím psal písničky pro brněnská netradiční divadla. Na folková pódia začal vyjíždět ve dvojici s Lubošem Vondrákem. Slávek Janoušek (1953) se narodil, začínal s hudbou a až do maturity bydlel v Ústí nad Orlicí.

V roce 1972 vyhrál první ročník písničkářské soutěže O ptáka Noha (s Karlem Jarošem), kterou vyhlásilo ustavující se folkové sdružení Šafrán s Jardou Hutkou, Vladimírem Mertou atd. V roce 1973 přesídlil do Brna, kde vystudoval Pedagogickou fakultu UJEP. V letech 1976 – 1982 se věnoval divadlu jako autor her a písní i jako herec.

Vyhrál interpretační Portu s Lubošem Vondrákem, publikum si jejich "divadelní folk" plný odpozorovaných situačních skečů okamžitě oblíbilo. Pak se však rozešli a Janoušek pokračoval sólově. V roce 1985 vyhrál Janoušek Portu autorskou (Kuchyňský rituál blues). Od roku 1984 vystupuje profesionálně sám nebo se svými kolegy - například s Lubošem Vondrákem, Vlastou Redlem, Jaroslavem Samsonem Lenkem, elektrickým kytaristou Milošem Makovským, či se skupinami Bokomara, Cimbal classic, nyní s elektrickým houslistou Vojtou Kupčíkem).

Vydal tři sólová alba Kdo to zavinil (Supraphon 1988, reedice Sony-Bonton 1996), Odkud jdeš a kam (EMI-Monitor 1993), Tancuj a zpívej (Universal-Venkow Records 1997), výběr Imaginární hospoda (FT Records 1994) a Letadlo (BMG Czech Republic, 2002). Dále vydal tři společná alba: J. S. Lenk, S. Janoušek - Live (GZ Loděnice 1990) a ve trojici s Lenkem a Redlem Zůstali jsme doma (Supraphon 1990, reedice Universal-Venkow records 1999) a Kde domov můj (BMG-Ariola 1995).

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Hudební kluby - Praha 1 Akce v okolí
 • Divadlo ARCHA

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo ARCHA
  Praha 1, Na Poříčí 26

 • Studio Ypsilon

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Studio Ypsilon
  Praha 1, Spálená 16

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.