Hromosvod

Hromosvod

Adresa:

Praha 1, Malostranské náměstí 21

Termín: 5.4.2016
Vstupné:

150

5duben úterý 20:30

Žánr: koncertyrockfolkindie


Hromosvod byl založen na podzim 1994 jako dětská kapela. Postupně se vypracoval až k cd 17 lízátek, které vyšlo na jaře 2004 u renomovaného vydavatelství Indies Records. V propagačních materiálech se psalo o „velké naději českého folk-rocku“, album za účasti dvou stovek přihlížejících pokřtil v pražském Rock Café zpěvák Pavel Bobek.

V květnu 2006 vyslal Hromosvod do světa své druhé oficiální album s názvem Svitavy, ověnčené pozitivními novinářskými ohlasy, úspěšnou koncertní šňůru pak zakončil koncertem před zaplněným Hlavním náměstím v Bratislavě. Po festivalovém reji let 2007 a 2008 (Sázavafest, Vinohradské vinobraní, Okolo Třeboně, Benátská noc…) začala kapela pracovat na dalším cd Zimní čas, které vyjde v září 2010.

Hromosvod hraje našlapaný písničkový folk-rock, který se díky nástrojovému obsazení a aranžérské pestrosti mírně vymyká tradičním proudům, ale nezabředá do bezbřehé alternativy. Kapela se umístila v několika žánrových soutěžích, má za sebou bezmála 300 koncertů, jako předskokany si skupinu vybrali m.j. Vladimír Mišík, Lenka Dusilová, Michal Hrůza, Jablkoň, Nerez, Druhá tráva, Fleret, Luboš Pospíšil nebo Schodiště.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Hromosvod

Amour Hotel Residence Praha 1 (62 metrů)

Dům U Tří Čápů Praha 1 (137 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Karlův most Karlův most Praha 1 (400 m)
Pražský hrad Pražský hrad Praha 1 (426 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (1 223 m)