Přejít na stránky Ticketpro.cz

Cyklus C: Hradišťan & Svatojánské vigilie

Adresa:

Praha 1, Náměstí Republiky 5

Termín: 8.6.2016

8červen středa 19:30

Žánr: koncertyKlasickáklasikavážná


Symfonický orchestr hl.m. Prahy FOK

  • Jiří PAVLICA Svatojánské vigilie (světová premiéra)
  • HRADIŠŤAN
  • SYMFONICKÝ ORCHESTR HL. M. PRAHY FOK
  • Stanislav VAVŘÍNEK | dirigent

FOK a soubor Hradišťan mají za sebou již několik společných hudebních počinů, k nimž se řadí např. adventní a vánoční koncerty, ale také suita Chvění, která byla komponována přímo pro tuto spolupráci. Její autor Jiří Pavlica přichází nyní s dalším původním námětem, který dává název celému koncertu – Svatojánské vigilie.

„V životě člověka jsou chvíle, kdy si silněji uvědomuje svoji sounáležitost s přírodou, vesmírem a plynutím věků, kdy se intuitivně i vědomě stává součástí vyššího řádu… Jedním z nejmagičtějších období v ročním koloběhu je letní slunovrat, k němuž se váže mnoho rituálů, které přetrvaly po staletí. Při vigiliích neboli nočním bdění je člověku dovoleno se do magického světa obřadů ponořit hlouběji a vnímat tak intenzivněji jejich výjimečnost, kdy ožívají nadpřirozené síly svatojánské noci a otvírají se brány do jiných světů…“ Jiří Pavlica

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Cyklus C: Hradišťan &...

Tyn Yard ResidencePraha (284 metrů)

The Emblem HotelPraha (672 metrů)

ValentinskaPraha (793 metrů)