Farma v jeskyni: Odtržení

„Přirozenost mě od počátku táhla mimo systém. Nakonec mě to přepralo: smiř se s tím. Tohle jsi ty.” Jsou odtrženi. Od „normální společnosti“, od nutného selhávání v každodenním souboji se „světem tam venku“.

Uzavřeni do sebe, (ne)dobrovolně uvězněni ve svých bytech a pokojích, z nichž nevychází měsíce, roky, někdy i celá desetiletí. Jsou jich statisíce. V Japonsku, Brazílii, Skandinávii, v Čechách a v jiných částech světa. Generace v krizi? Nemoc současné společnosti? Hikikomori.

Nová scénická kompozice Odtržení/Disconnected Mezinárodního divadelního souboru Farma v jeskyni vyrůstá ze zkoumání japonského fenoménu hikikomori (označení pro extrémní sociální izolaci) a kombinuje akci, video, text, výtvarnou instalaci a živou hudbu do jedinečného vizuálního zážitku. Multimediální představení Odtržení/Disconnected navazuje na stejnojmennou uměleckou instalaci, která je součástí aktuální výstavy Skvělý nový svět v Centru DOX.

Inscenace vznikla v koprodukci souboru Farma v jeskyni, Centra současného umění DOX a Evropského hlavního města kultury Plzeň 2015. Tvorba mezinárodně oceňovaného souboru Farma v jeskyni pod vedením režiséra a choreografa Viliama Dočolomanského je dlouhodobě založena na aktuálních tématech a představuje evropskou špičku současné tvorby mezinárodního teamu performerů, výtvarníků a hudebníků.

Inscenace je uváděna v unikátních prostorech Centra DOX. Inscenace vznikla přímo pro prostory Centra DOX, kde 23. ledna 2016 proběhne pražská premiéra. Koncept: Lucia Škandíková, Viliam Dočolomanský Režie, choreografie: Viliam Dočolomanský Termíny představení: Premiéra | 23. 1. 2016, 19h Reprízy | 24. 1. 2016, 19h a 25. 1. 2016, 16h a 19h Kapacita: 75 osob Vstupné: 200 Kč / základní vstupné 100 Kč / studenti, senioři, ZTP 

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

O akci jsme již napsali...

Doporučujeme Divadla - Praha 7 Akce v okolí
  • RockOpera Praha

    Nejoblíbenější divadlo poblíž

    RockOpera Praha
    Praha 7, Komunardů 306/1

    Rock Opera Praha – První divadlo pro rockery Strhující rockový koncert... zobrazit více


Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.