90 %
Božská Sarah

Božská Sarah

Adresa:

Praha 1, Jungmannova 9

Termín: 13.2.2020 (čtvrtek) další termíny
Vstupné:

149 - 499 Kč

13únor čtvrtek 19:00

Žánr: divadlokomediečinohra

Umělci: Iva JanžurováKryštof HádekIgor Orozovič


Silnou a působivou hrou Božská Sarah si herecká legenda Iva Janžurová plní dlouholetý profesní sen, dvacet let si četla tento výjimečný text a zvažovala své síly, kdy se do něj pustit. Příběh posledního léta světově proslulé herečky a vyhlášené skandalistky Sarah Bernhardtové režíruje Alice Nellis jen krátký čas poté, co s velkým úspěchem společně s Ivou Janžurovou inscenovala ve Stavovském divadle Audienci u královny.

Sarah ve spolupráci se svým Pitouem - asistentem, sekretářem, sluhou a kdovícoještě v jedné osobě (tuto roli alternují Kryštov Hádek a Igor Orozovič) - píše své memoáry. A úkoly, kterými ho energicky zasypává a které se jeví být často nad jeho síly, jsou zdrojem komediálnosti celého večera.

Budete se bavit, budete se spolu se Sarah cítit spalováni sluncem v její rezidenci na ostrově u bretaňského pobřeží, cestovat s ní jejím vlastním vlakem pětkrát křížem krážem Severní i Jižní Amerikou a sledovat statečnou cestu ženy ověnčené světovou slávou, ale i ženy sčítajícící nezdary a rány, které takový velký osud přináší.

Obsazení:
Sarah Bernhardtová … Iva Janžurová
Georges Pitou … Kryštof Hádek / Igor Orozovič

Další termíny akce

13.2.2020 19:00 (čtvrtek) Přidat do kalendáře
26.3.2020 19:00 (čtvrtek) Přidat do kalendáře

O akci jsme již napsali...

Divadla - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Božská Sarah

Hotel Majestic PlazaPraha (267 metrů)

EA Hotel Crystal PalacePraha (436 metrů)

Old Prague HotelPraha (461 metrů)