Dokonalé štěstí aneb 1789

Dokonalé štěstí aneb 1789

Adresa:

Praha 1, Národní 1

Termín: 5.4.2015
Vstupné:

50 - 390

5duben čtvrtek 01:00

Žánr: divadločinohradrama


Činohra - Dokonalé štěstí aneb 1789 - Ariane Mnouchkinová

Inscenace, na jejímž počátku stál průlomový text francouzské režisérky Ariane Mnouchkinové z roku 1970, nás vede ke grandiózní koláži plné kejklířů, zpěvů, bubenických čísel a fantastických hereckých výkonů. Kolik je revolucí a která je ta nejdůležitější? Bylo jich mraky – a proto vzniká tahle „anatomie revoluce“ – kaleidoskop možného i nemožného, a to vše na jevišti historické budovy Národního divadla.

Pod vedením režiséra Vladimíra Morávka se (nejen!) na scéně odehraje řada výjevů, které mohou připomínat třeba tu velkou francouzskou bouři, na jejímž konci stála deklarace práv člověka a občana. Možná si vzpomenete i na převrat, který tak zásadně ovlivnil naše moderní dějiny, ale může vám to připomínat i vaše každodenní „malé“ revoluce, jejichž dosah nedokážeme nikdo nikdy odhadnout.

Marketingový specialista Jack Trout prohlásil, že jediné revoluce, které lze předpovědět, jsou ty, které již začaly. V tom smyslu se velice podobají divadlu – můžeme si představovat leccos, teprve když probíhá, víme, jestli je to událost. Nicméně už v tuhle chvíli se dá říct, že celý tým pracující na inscenaci 1789 se snaží ze všech sil.

Současti inscenace je hlasitá hudba a netradiční světelné efekty.

Fotograf inscenace Martin Špelda

Délka představení 2 hodiny 30 minut, 1 přestávka

  • Překlad: Milena Tomášková, Josef Tomášek
  • Režie: Vladimír Morávek
  • Scéna: Martin Chocholoušek
  • Kostýmy: Sylva Zimula-Hanáková
  • Dramaturgie: Martin Urban, Marta Ljubková
  • Hudba: Matěj Kroupa
  • Pohybová spolupráce: Václav Jelínek

Hrají: Jan Hartl / Eva Salzmannová / Martina Preissová / Václav Postránecký / Jan Kačer / Kateřina Holánová / Radúz Mácha / Filip Rajmont / Martin Pechlát / Petr Motloch / Jan Bidlas / Alexej Pyško / Milan Stehlík / Ladislav Frej / Ondřej Bauer / Jiří Kniha / Vladimír Polívka / Gabriela Vermelho / Eva Vrbková / Petr Oslzlý / Robert Mikluš / Martin Davídek / Václav Hanzl / Dalibor Buš

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Dokonalé štěstí aneb...

Salon Thajka - Hotel MánesPraha (519 metrů)

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (627 metrů)

ValentinskaPraha (697 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (0 m)
Karlův most Karlův most Praha 1 (630 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (386 m)