Přejít na stránky Ticketpro.cz

Yamato – The Drummers Of Japan: Raion - Howl of Lion

Adresa:

Praha 4, 5. května 65

Termín: 1.11.2014 7.11.2014

1listopad čtvrtek 01:00

Žánr: koncerty


Nový jedinečný program k oslavě 20ti let na světových pódiích nejslavnějšího bubenického souboru světa!

Nový jedinečný program k oslavě 20ti let na světových pódiích nejslavnějšího bubenického souboru světa!

Japonský soubor YAMATO – pověstný a celosvětově vyhlášený bubenický ansámbl se vrací zpět do České republiky, aby oslavil 20. let své existence! U nás velice oblíbená bubenická parta zde již po řadu let beznadějně vyprodává sály a po skvělých show z let minulých se opět můžeme těšit na nezapomenutelný zážitek. Jejich strhující představení Heartbeat "Shin-on“, "Matsuri – Fiesta", "Gamushara - The Beat Of Courage" či "Rojyoh -The Beat On The Road“ byla naprosto jedinečným zážitkem, bubeníci si vždy svou propracovanou audio – vizuální kompozicí doslava podmaní publikum, vtipně komunikují s diváky, kteří se tak stávají součástí vzrušující Yamato hry.

Na podzim 2014 se Yamato – The drummers of Japan vydávají na další turné po ČR! “Raion – Howl of Lion!“ tak zní podtitul nové show k oslavě 20-ti let existence souboru! Můžeme se opět těšit na velice intenzivní zážitek – energické až explozivní představení v podání bubeníků Yamato – to je hudba planety Země, přírody a jeho krále - lva. “Raion – Howl of Lion!“– úchvatná performace oscilující mezi jemnou krásu a dravou vzrušující bouří v podání pozoruhodné síly a schopností bubeníků Yamato se představí postupně ve Zlíně, Praze, Ostravě a své tažení po České republice zakončí v Brně.

Jak tvrdí zakladatel souboru Masa Ogawa: „Vyprodané sály jsou vždy tím nejlepším impulsem a inspirací k neustálému zlepšování a tréninku, a také k tvorbě nových představení“. Bubeníci tak ve své domovské vesnici Nara v japonských horách opět poctivě cvičili a zdokonalovali tělo i ducha, aby byla jejich nejnovější neuvěřitelně silná show dovedena k naprosté dokonalosti!

Soubor YAMATO založil v roce 1993 Masa Ogawa v Naře, která je považována za „kolébku japonské kultury“. V současné době soubor sídlí ve vesnici Nara a s tradičními japonskými bubny „Wadaiko“ cestují již více než 10 let po celém světě. Od svého vzniku uskutečnil soubor přes 1000 představení v Asii, Evropě a Americe. Během této velkolepé bubenické show, v které se bubnování mísí s tradičními japonskými motivy (hudba, kostýmy – show v japonské tradici), je použito několik desítek originálních japonských bubnů (včetně bubnu „Odaiko“ vyrobeného z ohromného více než 400 let starého stromu).

„Bubny existují od nepaměti a jejich zvuk člověka dokázal vždy učarovat. Vždy, když jsme my – Taiko, bubeníci z Yamato - hráli na naše bubny, dali jsme do toho srdce i duši ve snaze vytvořit zvuk, v kterém se odráží samotný puls života. Naším bubnováním chceme zprostředkovat tlukot srdce - zvučnou podstatu všeho živého. Během našeho vystoupení cítíme sílu a vášeň toho rytmu, který se nachází v každém koutě našeho světa dávající sílu a odvahu přijmout život takový, jaký je. Toto cítění se snažíme sdílet s naším publikem. Naše intenzivní cvičení nám umožňuje šířit tento puls po celém světě, někdy s jemnou pronikavostí, jindy s nezměrnou sílou a vášní. Pak v okamžiku, kdy naše bubnování souzní s tlukotem srdcí našich diváků, vytvoří vlnu energie, která nám dává sílu a vůli bubnovat dál…“.

Do roku 1887 byla Nara součástí provincie Yamato, odkud také pochází název souboru. Od svého založení Yamato uskutečnili přes 1000 vystoupení ve více než 20ti zemích Asie, Evropy a Ameriky. Každý rok Yamato koncertuje 6 – 10 měsíců ročně po celém světě. Výsledkem takto namáhavého programu je stále rostoucí počet diváků, který jen utužuje neutuchající úsilí japonského seskupení při vystoupeních. Pro každého z členů souboru je vždy setkání s obecenstvem jedinečné a vzácné.

Yamato slaví 20 let své existence a přinese opět vzrušující představení, které již pro 5 milionů diváků každé věkové kategorie znamenalo nezapomenutelný zážitek. Bubeníci Yamato opět rozduní bubny “Wadaiko“, které se svými rozměry pohybují od velikosti talíře po bubny široké přes metr v průměru, včetně bubnu Odaiko, který byl vytesán ze 400 let starého stromu. Naprostá fyzická síla a pohyb bubeníků je stejně impozantní jako výsledná hudba v této vizuálné okázalé a vysoce zábavné show.

Na tuto oslavu dvaceti úspěšných let, bubeníci Yamato vytvořili speciální výroční turné “Raion – Howl of Lion!“, při kterém fanoušci zažijí velkolepou oslavu. Ta zahnuje to nejlepší z nejpamátnějších Yamato vystoupení.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 4 Akce v MČ Praha 4

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Yamato – The Drummers...

Union Hotel PraguePraha (431 metrů)

VIPliving HouseboatPraha (751 metrů)

Royal Court HotelPraha (945 metrů)