Přejít na stránky Ticketpro.cz

Struny podzimu: MAYA BEISER

Adresa:

Praha 7, Dukelských hrdinů 47

Termín: 9.10.2014

9říjen čtvrtek 01:00

Žánr: festivaly


19. ročník mezinárodního hudebního festivalu

Maya Beiser – violoncello

Sólový debut postminimalistické violoncellistky kombinující to nejlepší ze dvou světů – z tradičního světa skvělé klasické průpravy a ze světa nejnovějších technických možností. Díky smělé virtuozitě, rockové dravosti a použití smyček a videoprojekcí dokáže Maya Beiser stvořit v podstatě jakýkoliv druh hudby, hudbu sui generis.

Maya Beiser, po matce Francouzka, po otci Argentinka, vyrostla v kibucu v Galileji na severu Izraele obklopená zvyky a hudbou židů, muslimů i křesťanů. Toto specifické prostředí ji utvrdilo v tom, že právě hudba dokáže nejlépe překonávat zvyklostní a národnostní bariéry a může se stát jednotícím jazykem. Díky perfektní herní technice, šíři repertoáru a pověsti inovátorky se jí daří vizi hluboké a silné hudby jdoucí napříč uměleckými žánry a kulturami uskutečnit a přivést ji do nejlepších koncertních síní světa. Její multimediální koncerty využívající nejnovější technické vymoženosti (pro svůj hudební koncept vyvinula dokonce vlastní software) objevují ve světě klasické hudby netušená hudební území a nabízejí publiku zažít hudbu nově a jinak.

Maya Beiser absolvovala Yale University, mezi její učitele patřili Alexander Schneider či Isaac Stern. Premiéruje řadu soudobých skladeb, spolupracuje např. s Philipem Glassem, Osvaldem Golijovem či Stevem Reichem. V její diskografii figuruje i řada filmových soundtracků, naposledy pro film Po zániku Země (After Earth). Patří k zakládajícím členům souboru Bang on a Can, její poslední projekt Elsewhere: a CelloOpera (režisér Robert Woodruff), uvedený na BAM Next Wave festivalu, zaznamenal skvělé ohlasy.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 7 Akce v MČ Praha 7

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Struny podzimu: MAYA...

Výstaviště HolešovicePraha (351 metrů)

Tyn Yard ResidencePraha (1 627 metrů)

Vila LannaPraha (1 827 metrů)