Přejít na stránky Ticketpro.cz

Cirkopolis fest: Alexis rouvre - Cordes

Adresa:

Praha 3, Kubelíkova 27

Termín: 14.4.2014

14duben čtvrtek 01:00

Žánr: ostatní akce


Festival nového cirkusu Cirkopolis Fest, který od 6. dubna probíhá v Paláci Akropolis, příští týden pokračuje v představování špičkových jmen současné evropské novocirkusové scény. 14. a 15. dubna předvede svůj žonglérský um s lany jeden z nejlepších současných evropských žonglérů Alexis Rouvre. Ve středu 16. dubna pak celý festival zakončí jedinečný večer nazvaný Cirkopolis vol 2. “Ten vzniká přímo pro festival pod vedením renomovaného francouzského režiséra Florenta Bergala se skupinou evropských akrobatů a performerů,” přibližuje dramaturgyně festivalu Šárka Maršíková.

Co všechno se dá dělat s obyčejným lanem a míčky, ukáže 14. a 15. dubna v Paláci Akropolis jeden z nejinovativnějších žonglérů současné Evropy, žonglérský mág Alexis Rouvre. Alexis Rouvre se věnuje žonglování od svých sedmi let a vystudoval profesionální cirkusovou školu L´ESAC. “Jeho sólové představení nazvané Cordes vás přenese do absurdního vesmíru, kde nic není nemožné,” láká Šárka Maršíková.

Festival zakončí 16. dubna opět v Paláci Akropolis večer nazvaný Cirkopolis vol 2., který je vyvrcholením týdenního zkoušení akrobatů, herců a performerů z několika evropských zemí. Pod vedením renomovaného režiséra Florenta Bergala v Praze právě vzniká jednorázové celovečerní představení, které uvidí diváci právě na závěr celé přehlídky. “Jde o skupinu lidí, kteří se vzájemně neznají, jsou jako nepopsaný list, na který můžete začít nanášet všechny možné odstíny lidského tvůrčího počínání. Je jen důležité být připraven na to, že se může stát cokoliv,” říká k projektu sám režisér, který svým osobitým přístupem výrazně ovlivňuje současný vývoj cirkusu v Evropě.

V první části festivalu se v Paláci Akropolis představila francouzsko-katalánská dvojice Fet a Mà, která v silně emotivní představení propojila fyzické divadlo, tanec a akrobacii a provokativní francouzský soubor Subliminati Corporation, který na dvou vyprodaných představeních dokázal, že žonglování, tanec i akrobacii lze propojit i třeba s beatboxem. 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Cirkopolis fest: Alexis...

Žižkovská televizní věžPraha (204 metrů)

Sportovní centrum OlšankaPraha (609 metrů)

Royal Court ApartmentsPraha (1 605 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (197 m)
Prašná brána Prašná brána Praha 1 (1 608 m)
Pentahotel Prague Pentahotel Prague Praha 8 (1 413 m)