René Pape

René Pape

Adresa:

Praha 1, Náměstí Republiky 5

Termín: 17.6.2014

17červen čtvrtek 01:00

Žánr: koncertyopera


„René Pape – Nejcharismatičtější světový basista“, napsal americký časopis Opera News...

„René Pape – Nejcharismatičtější světový basista“, napsal americký časopis Opera News. Rodák z Drážďan vzešel z tamějšího proslulého chlapeckého sboru Kreuzchor a někdejšímu východoněmeckému prostředí zůstal věrný i ve svém angažmá – od roku 1988 v Berlínské státní opeře.

Ale už v roce 1991 ho sir Georg Solti obsadil jako nejmladšího Sarastra do inscenace Mozartovy Kouzelné flétny – nejprve na Salcburském festivalu a ještě téhož roku v milánské La Scale. A pak už následovaly všechny světové scény včetně Bayreuthu, Londýna, Paříže a v roce 1995 newyorská Metropolitní opera.

Na této scéně od té doby vystupuje každou sezonu, celkem zde ztvárnil osmnáct rolí ve více než 160 představeních, od Verdiho oper přes Saint-Saënse, Beethovena, Strausse, Mozarta, Gounoda, Musorgského až k Wagnerovi. Díky přenosům představení Met do kin jsme mohli poznat jeho fascinujícího Borise Godunova ve stejnojmenné Musorgského opeře či nejnověji v březnu 2013 Gurnemanze ve Wagnerově Parsifalovi.

Letošní rok je pro Reného Pape ve znamení Wagnera – po Gurnemanzovi následuje Wotan ve Valkýře v milánské La Scale, král Marke v Tristanovi a Isoldě v Bavorské státní opeře v Mnichově, v listopadu a prosinci 2013 další Gurnemanz, tentokrát v londýnské Královské opeře Covent Garden – a také Verdiho král Filip v Donu Carlosovi v Bavorské státní opeře. Bohové, králové, démoni, to jsou role Reného Pape – však jim také věnoval jedno ze svých posledních CD nahrávek (Deutsche Grammophon 2008). Nechybí na něm ani fantasticky a v dokonalé češtině zazpívaný Vodník z Dvořákovy Rusalky…

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce René Pape

Tyn Yard ResidencePraha (304 metrů)

The Emblem HotelPraha (705 metrů)

ValentinskaPraha (827 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (50 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (537 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (921 m)