Přejít na stránky Ticketpro.cz

Dáša Vokatá „60“ – Narozeninový koncert

Adresa:

Praha 3, Kubelíkova 27

Termín: 8.2.2014

8únor čtvrtek 01:00

Žánr: rockfestivalunderground


Dáša Vokatá je písničkářka a básnířka, která je svým osudem spjata s historií českého undergroundu.

Dáša Vokatá je písničkářka a básnířka, která je svým osudem spjata s historií českého undergroundu.

Po svém pobytu v komunách v 70. letech a následném podpisu Charty 77 byla vyhoštěna do Rakouska. Po roce 1989 se částečně vrací do Čech a žije požehnaný život s básníkem a rockerem Martinem Jirousem, Magorem, spojený s častým koncertováním, ať už sólově, ve dvojici s Magorem či za doprovodu rockové kapely.

Vydává zde tři CD – Dáša Vokatá, Bojovníci snů a Najdi místo pro radost – (v rádiu Svobodná Evropa natočila a v exilu vydala jednu LP desku Láska) a hraje v malých putykách i velkých open air festivalech. Po náhlém Magorově úmrtí se na čas stahuje do ústraní a až v nedávné době nachází podobnou uměleckou inspiraci ve známém herci a hudebníkovi Oldřichu Kaiserovi, s jehož pomocí se vrací na podia a vytváří podobně nerozlučnou dvojici, jako kdysi s Jirousem.

Vedlejším efektem je celá řada nových písní, které vyjdou na CD Dva divoký koně (vydává Guerilla Records). Dáša se rozhodla se, že své letošní kulatiny (narozena je 1954) oslaví slavnostním koncertem, spojeným právě s křtem nového CD.

Jako hosté vystoupí nejen její přátelé z undergroundu, jako je Skalák, Londýn či Čuňas, ale také Oldřich Kaiser se svým alter egem Jiřím Lábusem.

„Nejsem rád, když se o Dáše Vokaté mluví či spíše píše jako o písničkářce. Řekl by někdo o Micku Jaggerovi nebo o Mejlovi Hlavsovi, že jsou písničkáři? To slovo mi evokuje pouťové zpěváky (i když nemám nic proti pouťovým zpěvákům), ale Dáša je někým jiným. Její písně jsou existenciální výpovědí o světě, v němž žijeme, či o světě, který již zanikl,“ napsal Ivan Jirous.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 3 Akce v MČ Praha 3

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Dáša Vokatá „60“...

Žižkovská televizní věžPraha (204 metrů)

Sportovní centrum OlšankaPraha (609 metrů)

Royal Court ApartmentsPraha (1 605 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (197 m)
Prašná brána Prašná brána Praha 1 (1 608 m)
Pentahotel Prague Pentahotel Prague Praha 8 (1 413 m)