Přejít na stránky Ticketpro.cz

Prague Music Performance: Phantasm

Adresa:

Praha 1, Anežská 12/811

Termín: 27.1.2014

27leden čtvrtek 01:00

Žánr: instrumentálfestivalsoutěž


PHANTASM - mnoha cenami ověnčený soubor viol da gamba

PHANTASM

Phantasm, mnoha cenami ověnčený soubor viol da gamba, byl založen roku 1994 Laurencem Dreyfusem a dnes je považován za vůbec nejzajímavější gambové sdružení na světě. Mezinárodní proslulost si soubor vydobyl hned svým prvním CD s díly Henryho Purcella; CD získalo  v roce 1997 cenu časopisu Gramophone za nejlepší instrumentální nahrávku barokní hudby. Od té doby soubor cestuje po celém světě, pravidelně hostuje na festivalech a podniká koncertní turné.

Na všech 14 nahrávek souboru pějí kritici jen chvály a několika z nich se dostalo vysokých ocenění včetně ceny Gramophone Award z roku 2004 za nahrávku hudby Orlanda Gibbonse, jež se zároveň dostala i do nejužšího výběru kandidátů na cenu Desky roku. Jejich první nahrávka pro skotské vydavatelství Linn (toto vydavatelství zároveň získalo cenu časopisu Gramophone pro nejlepší hudební vydavatelství za rok 2010) se věnuje hudbě skladatele 17. století Johna Warda. Jako pro nejlepší nahrávku pro ni hlasovala redakce hudebního časopisu BBC Music Magazine a v roce 2011 se stala finalistou ceny pro nejlepší nahrávku staré hudby, vyhlášenou časopisem Gramophone.

Jejich CD s nahrávkou kompletního instrumentálního díla Williama Byrda se dostalo ocenění od Diapason d’Or, jako CD měsíce je pak označil časopis BBC Music Magazine, a v časopise Gramophone se toto CD umístilo mezi finalisty soutěže o nejlepší nahrávku staré hudby za rok 2011. V září 2012 byl Phantasm za nahrávku pro vydavatelství Linn s hudbou Williama Lawese a s varhaníkem Magdalen College Danielem Hydem nominován časopisem BBC Music Magazine na výroční cenu pro nejlepší interprety komorní hudby. Členové sdružení Phantasm pocházejí z Británie a Finska a od roku 2005 našli stálý domov na univerzitě v Oxfordu, kde účinkují jako rezidenční soubor. Pro sezónu 2016-2017 získali titul rezidenčního hudebního tělesa v londýnské Wigmore Hall.

https://www.facebook.com/events/658093980889364/

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Prague Music...

Tyn Yard ResidencePraha (424 metrů)

The Emblem HotelPraha (636 metrů)

ValentinskaPraha (733 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (603 m)
Prašná brána Prašná brána Praha 1 (606 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (1 182 m)