Přejít na stránky Ticketpro.cz

Movits

Adresa:

Praha 1, Vodičkova 36

Termín: 10.2.2014

10únor čtvrtek 01:00

Žánr: ostatní akce


ŠVÉDSKÁ SENZACE MOVITS! PŘIJEDE V ÚNORU DO PRAHY

Švédské trio Movits! se poprvé představilo českým fanouškům letos v létě na festivalech Colours of Ostrava a Rock for Churchill, kde jejich nabušený mix hiphopu a neo swingu sklidil bouřlivý aplaus. Svou pověst skvělé koncertní kapely budou moci Movits! potvrdit 10. února v pražském Lucerna Music Baru, kam přivezou novinkové album Huvudet Bland Molnen. Přijďte se přesvědčit, jak je možné, že švédský rap boduje v USA, Evropě i v Japonsku.

 Trio Movits! tvoří dva bratři Johan Jivin’ Rensfeldt (zpěv, rap a texty) a Anders Rensfeldt (DJ a producent) plus saxofonista Joakim One-Take Nilsson. „Byli jsme vždy na stejné muzikální vlně“, komentuje rodinnou spolupráci Johan. „Spolupracovat s bráchou je velmi výhodný. Když se věci moc nehýbou, můžeme vždycky vytáhnout Gallagher-fight, aby měla média o čem mluvit“, pokračuje s nadsázkou Johan. Základem hudby Movits! jsou masivní beaty inspirované hiphopem i swingem, skvělá Johanova flow, chytlavé melodie a stylové laufy dechové sekce. „Movits! jsou jako extra dávka kofeinu ve vaší ranní kávě. Třeskutý budík, který probudí váš nervový system”,napsal server Consequenceofsound.net o švédském triu.

Už po vydání debutového alba Äppelknyckarjazz v roce 2008 se začaly pořádně hýbat ledy. Singl Äppelknyckarjazz bodoval v domácích hitparádách a zajistil Movits! místo na předních skandinávských festivalech. Další track Fel Del Av Gården pak přinesl dokonce pozvání do populární americké talkshow The Colbert Report. „Vzhledem k tomu, že zpíváme ve švédštině, nás nikdy nenapadlo, že bychom mohli hrát mimo Skandinávii, natož ve Státech“, říká saxofonista Joakim. Účast v TV show jim zajistila přední příčky na iTunes i Amazonu v USA a také koncertní turné po Spojených státech, které bylo ve všech větších městech vyprodané. V roce 2010 se Movits! rozjeli po Evropě a vystoupili v Anglii, Německu, Rakousku, Švýcarsku a dalších zemích. Jejich druhá deska Ut ur min skalle s hity Sammy Davis Jr. a Na Na Nah! vyšla v roce 2011 a přinesla kapele téměř nepřetržité turné po klubech a festivalech. Novinka s názvem Huvudet Bland Molnen, na které hostují populární švédští kolegové Zacke a Timbuktu, spatřila světlo světa 18. září 2013. Necelé dva týdny po vydání vyrazili Movits! na turné po Japonsku a Německu. České publikum se dočká premiérové klubové show za tři měsíce v Lucerna Music Baru, kam si Movits! odskočí z turné po západní Evropě. V rámci jarní šňůry půjde o jediný koncert kapely ve střední Evropě.

www.facebook.com/events/172201449642516

www.movits.se

www.facebook.com/pages/Movits/103221380808

www.twitter.com/MOVITSsweden

 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Movits

Salon Thajka - Hotel MánesPraha (694 metrů)

Tyn Yard ResidencePraha (771 metrů)

The Emblem HotelPraha (848 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (680 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (462 m)