Tanabata 2024

Tanabata 2024

Adresa:

Praha 9, Národních hrdinů

Termín: 20.7.2024 v 10:00 hod. (sobota)
Vstupné:

zdarma

20červenec sobota 10:00

Žánr: festivalystreet food tanec show umění kreativní dílny


Do zámeckého parku v Dolních Počernicích, který se promění v bambusový háj, míří japonská slavnost Tanabata. V sobotu 20. 7. 2024 mezi 10 a 17 hodinou můžete zažít již pátý ročník této letní lidové oslavy, kterou přináší Česko-japonská společnost. Vstup na akci je zdarma.

Tanabata, neboli svátek hvězdných milenců, je neodmyslitelnou součástí začátku japonského léta. Dopřejte si autentický zážitek tohoto oblíbeného svátku, přijeďte za námi do Dolních Počernic a užijte si den plný aktivit, vystoupení a ochutnejte Japonsko všemi smysly.

V tento magický den se navíc může vyplnit vaše nejtajnější přání, stačí ho napsat na papír tanzaku a zavěsit na bambusovou větev. Vychutnejte si japonský street food, tradiční i moderní sladkosti, výtečnou whisky nebo nápoj z citrusu juzu.

Při zahájení festivalu Vás energií nabije vystoupení tradiční bubenické skupiny Wadaiko yosa-yosa. Bránici ověří brilantní komedie Divadla kjógen, s Janem Benešem otestujeme ostří japonského meče, Kenya Satoh představí strunný nástroj šamisen a nebude chybět ani energický tanec Yosakoi Hanamaru či bubeníci z Okinawy. Mari Kučera návštěvníkům přiblíží tradiční umění štětce ukázkou psaní kaligrafie na velké plátno.

Návštěvníci v japonském letním oděvu se mohu zúčastnit volby Miss. / Mr. Yukata. Návštěvníkům nabídneme také kreativní dílny, ve kterých si vyzkouší nejednu tradiční japonskou disciplínu: vázání uzlů mizuhiki z papírových šlahounů, výroba barevných přání tanzaku či panáčků pro dobré počasí Teru Teru Bózu.

Skvělou památkou bude jistě fotografie v letní verzi kimona – yukatě, do které vás rádi profesionálně oblékneme. Kousek Japonska si návštěvníci budou moci odnést i domů, nebudou totiž chybět ani stánky s drobnostmi pro radost a bleší trh!

Akce se koná ve spolupráci s kulturním centrem Oáza za podpory Hlavního města Prahy, Městské části Praha 9, Praha Počernice a sponzorů z řady japonských firem.

Hudební kluby - Praha 9 Akce v MČ Praha 9

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Tanabata 2024

Wellness Hotel STEPPraha (6.8 km)

Top Hotel PrahaPraha (7.8 km)

Residence TrafickPraha (8.3 km)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (9.1 km)
Prašná brána Prašná brána Praha 1 (10.7 km)
Pentahotel Prague Pentahotel Prague Praha 8 (8.8 km)