Balázs Bágyi New Quartet

Balázs Bágyi New Quartet

Adresa:

Praha 5, Janáčkovo nábřeží 2

Termín: 30.6.2024
Vstupné:

sezení 350 Kč, stání 200 Kč

30červen neděle 21:00

Žánr: koncertyjazz


Bubeník a skladatel Balázs Bágyi, který je jedním z nejvýznamnějších umělců maďarské jazzové scény, vystoupí 30. června v pražském klubu Jazz Dock.

Balázs Bágyi jako člen mnoha formací působí téměř ve všech žánrech, jeho jedinečný melodický styl bubnování nabízí komplexní hudební zážitek. Několikrát absolvoval turné po Spojených státech amerických a jako jediný maďarský jazzový hudebník pravidelně vystupuje v Číně. Jeho předchozí kvartet existoval v letech 2004 až 2011, v tomto období navštívil téměř všechny festivaly a byl významnou produkcí maďarského etnojazzového žánru.

V nové sestavě, která existuje od roku 2013, převládá akustický, současný jazz s prvky postbopu. V souboru hrají významní představitelé střední generace maďarského jazzu: saxofonový titán Sándor Soso Lakatos, který svá studia absolvoval v Holandsku, klavírista Dezső Oláh, držitel ceny Junior Prima, který vystudoval klasickou hudbu. Stálého kontrabasistu souboru, Pétera Oláha v Praze zastupuje neméně vynikající Géza Jónás.

Kapela za posledních 10 let hrála na mnoha evropských jazzových festivalech (Bratislavské jazzové dny, Jazz Juniors Krakow, Bansko Jazz festival, Nisville, Mosaic Jazz Fest Sibiu, Sarajevo Winter, Petrovac Jazz Festival, Skopje Summer Festival) a sklidila úspěch i v několika prestižních evropských klubech (Agharta Jazz Club Praha, B-Flat Berlin, Jazzland Wien). V roce 2016 získalo jejich album Homage To Shakespeare cenu Gramofon Award udělovanou mezinárodní porotou a skupina zvítězila v hlasování publika časopisu JazzMa.hu o kapelu roku. Repertoár souboru vychází ze skladeb vedoucího skupiny Balázse Bágyiho, který byl v roce 2016 vyhlášen skladatelem roku.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 5 Akce v MČ Praha 5

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Balázs Bágyi New...

Salon Thajka - Hotel MánesPraha (738 metrů)

Restaurant a hotel NebozízekPraha (1 255 metrů)

Union Hotel PraguePraha (1 395 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (965 m)
Hermitage Hotel Prague Hermitage Hotel Prague Praha 2 (824 m)