Přejít na stránky Ticketpro.cz

10 let spolu: Njorek (CZ) + Malbrook (D)

Adresa:

Praha 3, Kubelíkova 27

Termín: 7.11.2013

7listopad čtvrtek 01:00

Žánr: koncertyjazzrockpopbluesworld music


10 LET SPOLU – název společných koncertů je odvozen od desetileté existence skupin Malbrook a Njorek, ale také od desetiletého přátelství hudebníků obou zemí

10 LET SPOLU – název společných koncertů je odvozen od desetileté existence skupin Malbrook a Njorek, ale také od desetiletého přátelství hudebníků obou zemí.

Malbrook – (D)

Wolfgang Meyering – mandola,flétna, perkuse, společně s přáteli z Bohuslänu z jižního Švédska a kolegy ze severu Německa založil v roce 2003 skupinu Malbrook. Dalšími současnými členy jsou Vivien Zeller – housle, zpěv a Ralf Gehler – dudy, zpěv. Hudebně vychází ze vzájemného kulturního ovlivňování severního Německa a jižní Skandinávie. V repertoáru mají kromě středověkých německých tradicionálů také neznámé dětské písně v rytmu polky a typické popěvky v doprovodu mandoly, flašinetu, německých a švédských dud, fléten a různých rytmických nástrojů. Skupina vydala dvě úspěšná CD „Malbrook“(2004) a „Qwade Wulf" (2008). V roce 2005 získalo CD „Malbrook“ cenu „RUTH“ v kategorii „Newcomer“ (nové projekty), je to cena pro nejlepší CD World Music v Evropě. Koncerty – Č R, Dánsko, Estonsko, Holandsko, Německo, Polsko, Rakousko, Švédsko, Švýcarsko.

Njorek – (CZ)

Skupina Njorek vznikla na jaře roku 2003 a hraje od listopadu ve složení Jaroslav „Olin“ Nejezchleba – violoncello, zpěv, Michal Müller – citera, zpěv a Stanislav Barek – kytara, zpěv. Hlavní myšlenkou vzniku skupiny bylo zúročení zkušeností Jaroslava Nejezchleby, neodmyslitelného člena skupin Marsyas a E.t.c z období, kdy byl členem cimbálové muziky „Písečan“. Moravské písničky se tak staly základem repertoáru skupiny. Všichni tři členové mají blízko k blues a rocku, proto nejsou skladby interpretovány v původní podobě, ale dle hudebního cítění muzikantů samotných. Prolínáním rozdílných hudebních stylů vznikají písničky s etnickými kořeny, které nejsou tak obvyklé na české (tedy ani na světové) hudební scéně. Na rozdíl od jiných skupin tohoto zaměření hraje skupina akusticky. Jejich CD s názvem „Njorek“ bylo nominováno na cenu Anděl v oblasti World Music. Koncerty – Belgie, Č R, Německo, Polsko, Rakousko, Rusko.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 3 Akce v MČ Praha 3

Podobné akce

Ubytování v okolí akce 10 let spolu: Njorek...

Žižkovská televizní věžPraha (204 metrů)

Sportovní centrum OlšankaPraha (609 metrů)

Royal Court ApartmentsPraha (1 605 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (197 m)
Prašná brána Prašná brána Praha 1 (1 608 m)
Pentahotel Prague Pentahotel Prague Praha 8 (1 413 m)