Přejít na stránky Ticketpro.cz

Spitfire Company & Sivan Eldar: Antiwords

Adresa:

Praha 3, Kubelíkova 27

Termín: 5.11.2013

5listopad čtvrtek 01:00

Žánr: divadločinohratragédie


Ovlivněno dílem Václava Havla, především jeho hrou Audience a jejím legendárním zpracováním od režiséra Jiřího Menzla, který do role sládka obsadil Pavla Landovského, který během hraní vypil přibližně devět osmistupňových piv.

Po předpremiérovém uvedení na Mezinárodním festivalu Nultý bod a americké tour čítající šest uvedení ve Washingtonu a New Yorku se představení Antiwords vrací na pražskou scénu. 

Ovlivněno dílem Václava Havla, především jeho hrou Audience a jejím legendárním zpracováním od režiséra Jiřího Menzla, který do role sládka obsadil Pavla Landovského, který během hraní vypil přibližně devět osmistupňových piv. 
Podaří se Miřence Čechové a Jindřišce Křivánkové překonat tento výkon? Podaří se jim dosáhnout hraničního stavu, který odkazuje na havlovský motiv odcizení a hrabalovskou poetiku samoty? 
V hlavní roli spolu s aktérkami inscenace i velké hlavy od sochařky Pauliny Skavové a hudba Sivan Eldar speciálně složená pro tuto událost.

Kelly McCorkendale – DC Theatre Scene “Rafinované. Výjimečné. Neuctivé. Jednoduše geniální.”

Nina Vangeli – Sukces léta – Divadelní noviny Nejnovější inscenace Antiwords strmě stoupající skupiny fyzického divadla Spitfire vede dialog s dobou, kdy Havel psal Audienci a Gott zpíval Včelku Máju, dobou, jejíž špína na nás stále ulpívá. Nejde pouze o sukces léta, nýbrž o sukces svobodného ducha skupiny, která si nenechává (zatím) nasadit ohlávku předsudků, intelektuálních, estetických, ani uzdu klanových závazků a neposluhuje žádným bohům.

Nina Vangeli – Hlavouni a lahváče – Divadelní noviny Základní obraz je zmar a banalita, o to přilnavější, oč každodennější. Spodní temné zabarvení vydechují masky i tím, že jsou převzaté z jedné z předešlých inscenací Spitfire Comp., příběhu vraždy Milady Horákové Procesy 10/48/7830, která se odehrávala v soudní síni na Pankráci, v němž byly hlavové masky uplatněny jako aspekt hrůzné beztvářnosti totality. Dnes si však prožitek tragédie nezasloužíme; ve zpětném zrcátku Spitfirů poskakuje kolem zacyklených Havlových replik vamberská krajka hlasu Karla Gotta s Včelkou Májou. Toto jsou skutečné hymny českého národa.

Marie Reslová – Hospodářské noviny Konzumace piva a němý dialog postav jako by v Antiwords byly obklopeny metafyzickou prázdnotou. Budí smích i hrůzu zároveň. Vyvolávají zvláštní, slovy těžko pojmenovatelné pocity nevolnosti, odporu i soucitu. Vystihují téma Havlovy hry velmi přesně, a možná naléhavěji, než by to svedla slova a klasické herecké výkony.

Koncept: Miřenka Čechová, Petr Boháč
 
Režie: Petr Boháč
 
Hrají: Jindřiška Křivánková, Miřenka Čechová
 
Hudba: Sivan Eldar
 
Light design: Martin Špetlík, Robert Janč
 
Masky: Paulina Skavova

Ve spolupráci s Českou Ambasádou ve Washingtonu, festivalem Mutual Inspiration, Mezinárodním festivalem Nultý bod a Palácem Akropolis.

Spitfire Company
Dance and Physical Theatre

www.spitfirecompany.cz

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Spitfire Company & Sivan...

Žižkovská televizní věžPraha (204 metrů)

Sportovní centrum OlšankaPraha (609 metrů)

Royal Court ApartmentsPraha (1 605 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (197 m)
Prašná brána Prašná brána Praha 1 (1 608 m)
Pentahotel Prague Pentahotel Prague Praha 8 (1 413 m)