Přejít na stránky Ticketpro.cz

Biosphere / NO

Adresa:

Praha 3, Kubelíkova 27

Termín: 27.11.2013

27listopad čtvrtek 01:00

Žánr: koncertyWorldpopjazzelektroambienttechnofilm


Po bezmála osmi letech se do Prahy navratí ambientní mág Geir Jenssen aka Biosphere a v rámci severských večírků Midnight Session vystoupí 27. listopadu v Paláci Akropolis.

Po bezmála osmi letech se do Prahy navratí ambientní mág Geir Jenssen aka Biosphere a v rámci severských večírků Midnight Session vystoupí 27. listopadu v Paláci Akropolis. Norský hudebník na začátku devadesátých let stvořil specifickou formu ambientu propojující náladové kompozice s elektronickými beaty a v následujících dekádách se etabloval mezi přední tvůrce experimentální elektronické hudby. V posledních letech se také věnuje filmovým soundtrackům. Ambient je žánr, který existuje mimo čas a všechny trendy a norský hudebník Geir Jenssen vystupující jako BIOSPHERE je jedním z jeho největších legend. Jeho nahrávky z devadesátých let jako Microgravity (1992), Patashnik (1994) a hlavně Substrata (1997) obohatily žánr o specifickou atmosféru zamrzlých severských dálav a vžilo se pro ně pojmenování „arktický ambient“. Pro Jenssena to ale byl jen počátek pozoruhodné kariéry zvukového experimentátora překračujícího hranice všech škatulek. Rodák z norského Tromsø výrazně promlouval do dějin norské elektronické hudby už na konci osmdesátých let, kdy slavil úspěch se svojí skupinou Bel Canto. Na přelomu tisíciletí ale Jenssena uchvátila rave horečka a pod jménem Bleep natáčí své první techno album The North Pole By Submarine. Projekt Biosphere, s nímž debutuje v roce 1991 albem Microgravity, revolučně spojil ambient a rovné beaty a otevřel celou novou kapitolu žánru, který kdysi pojmenoval Brian Eno. Nahrávky Biosphere z devadesátých let patří do zlatého fondu a album Substrata z roku 1997 bylo dokonce zvoleno webem Hyperreal.org nejlepším ambientním albem všech dob. V novém tisíciletí spojil Biosphere svoje jméno s londýnským vydavatelstvím Touch a začal prozkoumávat také oblasti minimalismu, vážné hudby, drone music či post-jazzu, které rozvíjí na svých deskách Shenzhou, Autour de la Lune či Dropsonde. V průběhu své kariéry Jenssen také stvořil nespočet remixů (mj. pro Nicolette, Mari Boine či Front Line Assembly) a věnoval se galerijním instalacím, filmové hudbě (snímky Insomnia, Nokas) nebo skladbám pro moderní balet. Jeho výjimečná diskografie se v posledních letech rozrostla třeba o vysoce ceněné album N-Plants inspirované japonskými atomovými elektrárnami (vyšlo měsíc před Fukušimskou katastrofou), maxisingl Stromboli využívající field recordings /terénní nahrávky z kráteru aktivní sopky a nebo internetové album L'Incoronazione Di Poppea, na němž osobitým způsobem reinterpretuje části Monteverdiho opery Korunovace Poppey. Jedna z nejdůležitějších postav experimentální elektronické hudby posledního čtvrtstoletí přijede 27. listopadu do Paláce Akropolis na pozvání severského večírku Midnight Session.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 3 Akce v MČ Praha 3

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Biosphere / NO

Žižkovská televizní věžPraha (204 metrů)

Sportovní centrum OlšankaPraha (609 metrů)

Royal Court ApartmentsPraha (1 605 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (197 m)
Prašná brána Prašná brána Praha 1 (1 608 m)
Pentahotel Prague Pentahotel Prague Praha 8 (1 413 m)