Přejít na stránky Ticketpro.cz

Vánoční koncert Iva Bittová - Eviyan (USA)

Adresa:

Praha 1, Náměstí Republiky 4

Termín: 11.12.2013

11prosinec čtvrtek 01:00

Žánr: festival


Česká premiéra nového hudebního projektu zpěvačky a houslistky Ivy Bittové.

Iva Bittová a EVIYAN

Evan Ziporyn, Gyan Riley (USA)

Trio světových umělců - houslistka a zpěvačka Iva Bittová (CZ), kytarista Gyan Riley (USA) a klarinetista Evan Ziporyn (USA) – představí v České republice nový hudební projekt pod názvem Eviyan. Všichni tři patří mezi nejzajímavější jména na rušné newyorské scéně soudobé hudby. Každý z nich má osobitý výraz a originální zvuk, který se vzpouzí zařazení. Riley, který je synem průkopníka minimalizmu Terryho Rileyho, je vynikající akustický kytarista, který ve svých skladbách splétá různé tradice (klasickou hudbu, brazilskou hudbu a fingerpicking) do přesvědčivé, impozantní hybridní formy. Chicagský rodák Ziporyn je spoluzakladatelem vlivného hudebního festivalu Bang on a Can a dlouhou dobu vedl jeho domácí kapelu Bang on a Can All-Stars. Skládá dynamické kompozice ve stylu minimalizmu, které často zahrnují prvky indonéského žánru gamelan, jenž se stal jeho životní vášní. V Česku narozená Iva Bittová je nekompromisní tvůrčí osobnost, která vytváří na kost ohlodané vzrušující kompozice složené z prvků východoevropské lidové hudby a improvizace.

Loni založili projekt Eviyan, v rámci něhož každý píše své skladby a pak je všichni tři přetvářejí pomocí nových aranžmá i improvizace. Rozmanité kompoziční přístupy tu fungují jako odrazový můstek ke spontánní a intimní souhře hudebníků, kvůli které vlastně kapela vznikla.

Pořádá agentura Taktika Muzika.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Vánoční koncert Iva...

Tyn Yard ResidencePraha (336 metrů)

The Emblem HotelPraha (730 metrů)

ValentinskaPraha (851 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (54 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (558 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (918 m)