Přejít na stránky Ticketpro.cz

Zion Train

Adresa:

Praha 1, Vodičkova 36

Termín: 5.12.2013

5prosinec čtvrtek 01:00

Žánr: koncertyWorldreggaepunk


Zion Train si 5.12.2013 opět zařádí v Lucerna Music Baru. Jejich koncerty jsou vždy plné energické atmosféry, nejinak tomu bude i při jejich letošním koncertě.

Skupina byla založena v roce 1990 v severním Londýně, zakládajícími členy jsou zpěvačka Molara, DJ a baskytarista Neil Perch, trumpetista David Tench, harmonikář Colin Cod a trombonista Chris. Původním cílem všech jmenovaných bylo založit si dubový soundsystém, po chvíli však začali vydávat vinylové desky.

První z těchto desek byla limitovaná edice singlu Power One, která byla vyprodána takřka okamžitě po vydání. Druhé pokračování, Power Two se stalo neméně fenomenální záležitostí a v roce 1992 ovládlo britskou reggae a dubovou scénu. Pro svůj další singl si pozvali veterána jamajské reggae scény Devona Russela, aby spolu s ním nahráli předělávku jeho klasiky Jah Holds The Key. Tento singl se stal do té doby nejúspěšnější nahrávkou Zion Train a vytvořil jim dostatečně zvučné jméno na to, aby mohli začít pracovat na debutovém albu.

Debutové LP Zion Train vyšlo v roce 1993 pod názvem Passage To Indica a dnes je již v podstatě sběratelskou raritou. Kvůli velkému zájmu fanoušků bylo toto esenciální dubové album v roce 2005 vydáno v reedici. Neméně kultovní je i druhé album Zion Train, ve své době velice očekávané LP Natural Wonders In The World Of Dub z roku 1994. I tato deska musela být kvůli zájmu okolí v roce 2005 znovu vydána.

V průběhu roku 1994 nahráli Zion Train několik EP, kde spolupracovali s Knights Of The Occasional Table, Diatribe, Conscious a Trancemasters. Tyto spolupráce byly koncem roku 1994 vydány na albu Siren. V roce 1995 vydali Zion Train singl Get Ready, který se později téhož roku objevil na jejich čtvrtém studiovém albu Homegrown Fantasy.

Roku 1996 vydali Zion Train své v pořadí páté LP, které nazvali Grow Together. Objevila se na něm předělávka skladby Babylon's Burning od punkové skupiny The Ruts. V roce 1997 byla pod názvem Single Minded And Alive vydána dvoudisková kolekce největších hitů Zion Train. Po třech letech čekání vychází další studiové album Zion Train Love Revolutionaries (2000).

Dalším Zoin Train je LP Original Sounds Of The Zion, které vyšlo v roce 2002. Ke spolupráci na něj byli pozváni jamajská hvězda Levi Roots, Jono z manchesterské dubové skupiny Nucleus Roots a Pat Fulgoni z funkové skupiny Kava Kava. V roce 2004 bylo k albu vydáno remixové LP, o rok později pak vyšly ve zmiňované reedici první dvě desky skupiny.

Poslední dvě alba vydali v roce 2007 s názvem Live As One a v roce 2011 desku State Of Mind. S tou se také naposledy představili v Praze, kde mají své věrné fanoušky. Jejich koncerty jsou tak vždy plné energické atmosféry, nejinak tomu bude i při jejich letošním koncertě. Ten se, stejně jako ten poslední, uskuteční opět v Lucerna Music Baru, a to 5.prosince od 20.00 hodin.


Více info na:

www.wobblyweb.com/zt/
www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Zion Train

Salon Thajka - Hotel MánesPraha (694 metrů)

Tyn Yard ResidencePraha (771 metrů)

The Emblem HotelPraha (848 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (680 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (462 m)