Přejít na stránky Ticketpro.cz

Trilok Gurtu

Adresa:

Praha 3, Kubelíkova 27

Termín: 24.2.2014
Vstupné:

350 Kč/ 400 Kč od 1.1.2014 450 Kč/ 500 Kč

24únor čtvrtek 01:00

Žánr: koncertyjazz


Jeden z nejvýznamnějších světových bubeníků se svým novým projektem. Concert presented by RACHOT Production

Indický perkusista Trilok Gutu patří mezi nejlepší světové bubeníky a též k nejoriginálnějším světovým kapelníkům. Propojil tradici indických perkusí s jazzem, jeho virtuozita ale stojí na dialogu, nikoli sebestřednosti. V jeho předchozím projektu mu bylo partnerem smyčcové kvarteto, do Prahy přijíždí s novou sestavou Spellbound, v jejímž čele stojí trubka. Skladby si vybírá od nejlepších jazzových trumpetistů, včetně Milese Davise a Dona Cherryho a posouvá je do nového světla, jeho hudba pulsuje euforií a neustálým rytmickým tahem.

Trilok Gutu natočil a podílel se na více než dvou stovkách alb, hrál s průkopnickou skupinou Oregon, Johnem McLaughlinem, Janem Garbarkem i Joe Zawinulem. Na rozdíl od západních bubeníků u své bicí soupravy sedí, a údery perkusí obohacuje o ostře sekané výkřiky, které indičtí hráči používají jako slovní vyjádření rytmické struktury.

Narodil se ve vysoce muzikální rodině v Bombaji, jeho dědeček byl sitarový virtuoz a matka klasická zpěvačka. Získal sérii mezinárodních cen, a je jediným hráčem na bicí, který celkem 7x zvítězil v anketě prestižního jazzového časopisu Down Beat.

 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 3 Akce v MČ Praha 3

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Trilok Gurtu

Žižkovská televizní věžPraha (204 metrů)

Sportovní centrum OlšankaPraha (609 metrů)

Royal Court ApartmentsPraha (1 605 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (197 m)
Prašná brána Prašná brána Praha 1 (1 608 m)
Pentahotel Prague Pentahotel Prague Praha 8 (1 413 m)