Přejít na stránky Ticketpro.cz

Leprous (NOR), Blindead (POL), Personal Signet (CZ)

Adresa:

Praha, Koněvova 219

Termín: 17.10.2013

17říjen čtvrtek 01:00

Žánr: rockpopmetalfestivalsoutěž


LEPROUS - norská progresivní metalová kapela založena roku 2001 v norském metalovém městě Notodden. BLINDEAD - skupina pocházející z polského města Gdaňsk

LEPROUS je norská progresivní metalová kapela založena roku 2001 v norském metalovém městě Notodden. Skupina v počátcích vešla v podvědomí zejména jako doprovodná skupina pro studiová alba někdejšího frontmana EmperorIhsahna, na oplátku jim Ihsahn vypomáhal  pěvecky na několika skladbách ( „Thorn“ z alba Bilateral, „Contaminate me“ z desky Coal ) a stal se také spoluproducentem alba Coal.

Trvalo poměrně dlouho než se ustálila sestava po mnoha změnách, přičemž však stihli natočit několik demonahrávek, debutové album vydali v srpnu roku 2008 pod názvem „Tall Poppy Syndrom“, přičemž tvorba by se dala označit jako mix progresivního metalu, který se vymanil ze škatulky „spolehlivých“  progresivních kapel z období ještě před 90.léty, inspirovaná tvorbou Pink Floyd nebo King Crimson s vlivem alternativních metalových kapel současnosti jakými jsou třeba Tool.

V roce 2010 se LEPROUS představili jak na americkém, tak i na evropském ProgPower festivalu, později předskakovali Therion na jejich evropském turné.

Rok 2011 byl pro kapelu zlomový vydáním velice zdařilého alba“ Bilateral „ ,samozřejmostí bylo pak masivní evropské turné, vystupovali na mnoha renomovaných festivalech, ale zavítali třeba i do Japonska.

V České republice se představili naposledy 6.10.2012 na skvělém pražském vystoupení společně s Loch Vostock, Persefone a Orkenkjott.

20.května letošního roku vydali LEPROUS zatím poslední album s názvem „Coal“, zpěvák Einar Solberg popisuje album jako více melancholické a temné než předchůdce „Bilateral“ , temné však neznamená agresivní v tomto případě, ale spíše těžké, v hudbě je stále velký rozptyl v dynamice, což však neznamená přeskakování mezi různými náladami v jedné skladbě.

BLINDEAD je skupina pocházející z polského města Gdaňsk, kterou založil  basista  Michael "Winters" Zimorskiego a kytarista Mateusz Smierzchalskiego (HAVOC ), sestavu doplnil druhý kytarista Mark Zielinski ( DEADMAN ), Konrad Ciesielski na bicí a zpěvák Patryk Adamczyk. Zprvu kapela sloužila členům k realizaci jako vedlejší projekt, natočili demo, posléze i cd, které však bohužel nebylo vydáno, protože Patryk Adamczyk opustil skupinu, po dvou měsících již však s novým zpěvákem natočili další demo a přejmenovali se na BLINDEAD.

Mateusz Smierzchalskego se vrátil z posledního turné BEHEMOTH a rozhodl se naplno věnovat BLINDEAD, kteří začli i pravidelně zkoušet a ustálili projekt v regulární kapelu.

V roce 2005 natočili debut s názvem „Devouring Weakness“, který byl nadšeně přijat ze strany fanoušků i kritiků, následovalo polské turné, které představilo album a dosavadní tvorbu BLINDEAD i naživo.

Červen  2008 znamenal pro skupinu další průlom v podobě podpisu smlouvy s nahrávací  společností Music Deadline Records  a vdáním dalšího alba „Autoscopia/Murder in Phazes“ v srpnu téhož roku. 

Předkapelou z domácí scény se stává jistě zajímavá prog metalová kapela Personal signet, která působí na české a moravské hudební scéně od roku 2003. Hlavní podnět ke vzniku tohoto projektu dal Lerry ( ex Scenery ),který měl zájem vyzkoušet relativně přímočařejší kytarovou muziku s melodickým zpěvem, jako alternativu ke své death-metalové formaci Scenery.

Pro post vokalistu měl již předem vytipovaného kamaráda a zpěváka Petera Aristone , který svojí osobitvou barvou hlasu a podobným hudebním cítěním ideálně zapadl do tohoto konceptu.Nabídku přijal také bubeník Pavel Stejskal a po několika personálních obměnách na postu baskytaristu se usadil Petr Šedý.

Již v roce 2003 se kapela poprvé zavřela do studia kde vzniklo  demo „Try-out“  se třemi skladbami: TV Man, In my dreams a Cry.Demo bylo v hudební branži velmi kladně přijato a hodnoceno a tak se postupně Personal Signet dostávali do podvědomí fanoušků tvrdší hudby, hráli po klubech, účastnili se hudebních festivalů a soutěží ,kde získali i nějaká ocenění  např. 2místo v soutěži Rockfest Dobříš 2008.

Právě v tomto roce  2008 vychází první  regulerní album „Badtime stories„  které bylo vadáno v počtu 500Ks. A  a obsahuje 10 skladeb včetně již zmíněných tří songů z dema „Try-out“.

Recenze v hudebních časopisech a serverech na sebe nenechávají dlouho čekat a během půl roku ,

bylo , na základě velice kladných refencí  jasné, že se debut více než vydařil. Následné období živého vystupování po klubech bylo v roce 2010 bohužel  vystřídáno částečným útlumem koncertování z důvodu pracovního vytížení bubeníka Pavla Stejskala , který byl i nucen přestěhovat se za prací přímo do Švýcarska. I přes tento ,pro kapelu nepříjemný handicap, se v roce 2011 začalo opět intenzivněni pracovat na novém materiálu ,který by měl být prvně představen koncem června v podobě EP a koncem roku 2012 druhým oficiálním albem. 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby v Praze Akce v MČ Praha

Podobné akce

5říjen středa 20:00

Years & Years

, Pernerova 652/55 Koncert

12březen neděle 19:30

25říjen úterý 20:00

Ubytování v okolí akce Leprous (NOR), Blindead...

Wellness Hotel STEPPraha (1 070 metrů)

Sportovní centrum OlšankaPraha (2.6 km)

Žižkovská televizní věžPraha (3.1 km)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (3.1 km)
Prašná brána Prašná brána Praha 1 (4.5 km)
Pentahotel Prague Pentahotel Prague Praha 8 (2.5 km)