Zrzavého Malá Strana

Zrzavého Malá Strana

Adresa:

Praha 1, Loretánské nám. 5

Termín: 16.4.2023 v 13:45 hod. (neděle)
Vstupné:

260 Kč

16duben neděle 13:45

Žánr: ostatní akcekomentovaná procházka historie archeologie Praha


Plachý muž, pábitel, či také úspěšný propagátor vlastní tvorby; to jsou jen některé z charakteristik Jana Zrzavého, jednoho z nejvýznamnějších českých výtvarných umělců 20. století. Věděli jste, že jeho plátna patřila spolu s obrázky Josefa Lady k nejčastěji reprodukovaným dílům předlistopadového období a dnes jsou velmi populární i mezi falzifikátory? Kdo ale byl Jan Zrzavý?

 

Procházka povede ve stopách Jana Zrzavého Malou Stranou, která mu posloužila jako velká inspirace a kde mnoho let žil. Nejprve se ale zastavíme na Loretánském náměstí, které miloval a často i maloval. Dále zamíříme na Nový Svět k jeho prvnímu pražskému ateliéru a pokračovat budeme na Jánský vršek a k Novým zámeckým schodům, kde bydlel. Ovšem neočekávejte oslavnou ódu na umělce. Procházka Zrzavého Malou Stranou se snaží tvorbu a mimořádně pestrý život této osobnosti představit komplexně a v co nejširších souvislostech

Nutná rezervace vstupenek předem.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Kulturní centra - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

3duben pondělí 16:30

Na Hrad za Plečnikem

, Na Opyši (u Plečnikova stožáru) Ostatní

29březen středa 16:30

17duben pondělí 16:30

Na Hrad za Plečnikem

, Na Opyši (u Plečnikova stožáru) Ostatní