Tak jsme tady, Mojžíši!!!

Tak jsme tady, Mojžíši!!!

Adresa:

Praha 9, Lihovarská 12

Termín: 13.4.2023 v 18:00 hod. (čtvrtek)
Vstupné:

Vstup zdarma

13duben čtvrtek 18:00

Žánr: ostatní akce


Hravý večer kolem stejnojmenného komiksu dokumentaristky, kulturní diplomatky a ředitelky Jewish Comunity Center Prague Pavlíny Šulcové a kreslíře, animátora a komiksového tvůrce Kakalíka, za účasti autorů.

 

Tak jsme tady, Mojžíši!!! je komiksový průvodce zaslíbenou zemí i pro ty největší neznabohy. Volně navazuje na knihu a deskovou stolní hru Už tam budem, Mojžíši?, která vypráví příběh vyvedení Židů z Egypta.

Zdenda a Ráchel vyrazí s dědou Hugem na prázdniny do Izraele. Kromě Jeruzaléma navštíví také Tel Aviv, kibuc u Galilejského jezera, Golanské výšiny, Negevskou poušť, pevnost Masada a Mrtvé moře. O památky není v Izraeli nouze, jenže tahle kniha není obyčejný průvodce. Autoři zábavným a srozumitelným způsobem čtenářům ukazují zajímavou zemi v komplikovaném regionu. Na pomoc jim přijde sám Mojžíš, který spatřil do té doby zaslíbenou zemi pouze z dáli. Zemřel totiž těsně před tím, než tam Židé doputovali.

Tak jsme tady, Mojžíši!!! je také autentickým svědectvím cesty po Izraeli, kterou autoři během práce na této knize společně podnikli. Výtvarník, ilustrátor a kreslíř komiksů Kakalík se svým typickým humorem odráží bezprostřední dojmy, zatímco Pavlína Šulcová zemi pozoruje se zkušeností deseti let, kdy žila v Tel Avivu a měla příležitost poznat Izrael i izraelskou společnost ze všech možných úhlů.

 

Večer se koná v rámci měsíčního kulturního program „Dny Izraele“, ve kterém galerie, ku příležitosti 75. výročí nezávislosti Izraele, nabídne také výstavu Helen Mountaniol a hudebníka Kutimana „Pokání“, představení Divadla MA „Adresát neznámý“ podle stejnojmenné knihy Kresman Taylorové, diskusi o česko-izraelských vztazích, dílnu pro velké i malé o tom, jak se peče židovské sváteční pečivo chala a mnoho dalších akcí (viz. internetové stránky galerie Beseder Gallery). 

Beseder Gallery

Lihovarská 12, 190 00 Praha 9

(vstup přes dvůr Restaurace Beseder)

www.besedergallery.art

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Kulturní centra - Praha 9 Akce v MČ Praha 9

Podobné akce