Polská krev

Polská krev

Adresa:

Praha 1, Dovřákovo nábřeží 2

Termín: 9.3.2023
Vstupné:

130

9březen čtvrtek 19:00

Žánr: divadloopereta Praha


POLSKÁ KREV Opereta Opereta je nastudována za doprovodu komorního orchestru studentů Pražské konzervatoře. Střídavě dirigují František Loder, Jáchym Svoboda nebo Tadeáš Tulach. Inscenaci se studenty nastudovali profesoři Zbyněk Brabec, Tomáš Hála a Ivan Krob Po čtyřleté přestávce, způsobené coronavirovou pandemií, studenti pěveckého oddělení Pražské konzervatoře opět nastudovali klasickou operetu, tentokrát nesmrtelnou Polskou krev Oskara Nedbala, právem označovanou jako nejlepší českou operetu. Námět k Polské krvi našel Nedbal v díle Alexandra Sergejeviče Puškina, konkrétně v jeho povídce Slečna selka. Podle ní vytvořil Leo Stein německé libreto.

Opereta měla svou světovou premiéru 25. října 1913 ve vídeňském Karlově divadle a první české provedení se konalo v plzeňském Městském divadle 26. prosince téhož roku. Od té doby se pravidelně objevuje na našich i zahraničních jevištích, u nás samozřejmě v českém překladu, většinou Zdeňka Knittla.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Polská krev

ValentinskaPraha (376 metrů)

The Emblem HotelPraha (402 metrů)

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (442 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Staroměstské náměstí Staroměstské náměstí Praha 1 (545 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (556 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (1 000 m)