Emil Viklický  & Scott Robinson

Emil Viklický & Scott Robinson

Adresa:

Praha 2, V Pevnosti 161

Termín: 18.4.2023 v 19:30 hod. (úterý)
Vstupné:

300

18duben úterý 19:30

Žánr: koncertyjazz Praha

Umělci: Emil Viklický


Jazzový koncert, který je součástí koncertní série Jazz meets World ( P&J MUSIC) a Hudba na Vyšehradě.

Představovat Emila Viklického (*23. 11. 1948) by bylo jako nosit sovy do Athén, vždyť patří mezi nejvýznamnější osobnosti domácího jazzu, soudobé hudby a v minulosti i fusion. Připomeňme tedy jen poslední aktivity mezinárodně respektovaného, neúnavně tvůrčího hudebníka a skladatele. Namátkou pokračující kompoziční práci pro Wyntona Marsalise, která momentálně kulminuje melodramem Disturbing The Peace, objednaným pro koncertní řadu Jazz At Lincoln Center. Autorství filmové hudby. Případně výtečnou nahrávku Between Us (2020) s basklarinetistou Pavlem Hrubým a v Austrálii natočenou koncertní desku Wangaratta (2021) s Miroslavem Bukovským a Johnem Mackeyem.

Scott Robinson (*27. 4. 1959) je americký jazzový multiinstrumentalista. Robinson je známý především díky své hře na různé saxofony, ale hrál také na klarinet, altový klarinet, flétnu, trubku, sarrusofon a další málo známe nástroje. Scott Robinson, syn učitele klavíru a knižního redaktora časopisu National Geographic, absolvoval v roce 1981 Berklee College of Music. Následující rok nastoupil na tuto vysokou školu a stal se jejím nejmladším vyúčujícím. Robinson nahrával s hudebníky jako jsou Frankem Wess, Roscoe Mitchell, Ruby Braff, Joe Lovano, Ron Carter, Paquito D’Rivera, David Bowie, Marie Schneider, Rufus Reid, Buck Clayton a mnoho dalších.

Koncert jen k sezení - nečíslovaná místa.

Pianista a skladatel Emil Viklický je jednou z nejvýraznějších postav tuzemské hudební scény. Svým syntetickým přístupem již dávno přesáhl hranice jazzu. Vedle nahrávek s předními světovými jazzmany, mezi nimiž najdeme i...

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Hudební kluby - Praha 2 Akce v MČ Praha 2

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Emil Viklický & Scott...

VIPliving HouseboatPraha (391 metrů)

Union Hotel PraguePraha (592 metrů)

Royal Court HotelPraha (1 250 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Novoměstská radnice v Praze Novoměstská radnice v Praze Praha 2 (1 717 m)
Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (2.1 km)
Hermitage Hotel Prague Hermitage Hotel Prague Praha 2 (564 m)