Luboš Soukup & Christian Pabst – Křest alba

Luboš Soukup & Christian Pabst – Křest alba

Adresa:

Praha 5, Janáčkovo nábřeží 2

Termín: 12.3.2023
Vstupné:

Na sezení 350 Kč, na stání 200 Kč.

12březen neděle 20:00

Žánr: koncertyjazz Praha


Saxofonista a skladatel, jeden z klíčových představitelů současné české jazzové scény Luboš Soukup (známý z Points, CAO, Machina Mundi) připravil spolu s německým pianistou Christianem Pabstem zbrusu nový repertoár, který vyšel jako album Levitas na podzim loňského roku. Album bude poprvé představeno a pokřtěto v Jazz Docku během tohoto koncertu. Po více než 10 letech úzké hudební spolupráce a přátelství zrealizovali svůj dlouholetý sen – nahrát komorní album pouze v duu, založené na plnohodnotném hudebním dialogu a improvizaci. V bohatých rytmických i melodických postupech čerpají inspiraci nejen z jazzu a klasiky, ale i folklórní hudby. Christian Pabst je světoběžník s bohatou hudební kariérou a koncerty napříč světadíly.

Na novém albu Levitas prozkoumávají možnosti minimální instrumentace a díky svému dokonalému napojení dokazují, že i z tak komorního formátu dokáží vytěžit bohaté hudební textury. Duo hraje převážně originální repertoár, kde každá skladba má svůj jasný zvuk a nápad.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 5 Akce v MČ Praha 5

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Luboš Soukup &...

Salon Thajka - Hotel MánesPraha (738 metrů)

Restaurant a hotel NebozízekPraha (1 255 metrů)

Union Hotel PraguePraha (1 395 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (965 m)
Hermitage Hotel Prague Hermitage Hotel Prague Praha 2 (824 m)