Architekti Malostranského hřbitova

Architekti Malostranského hřbitova

Adresa:

Praha 5, u náhrobku biskupa Thun-Hohensteina na Malostranském hřbitově

Termín: 15.4.2023 v 14:00 hod. (sobota)
Vstupné:

260 Kč

15duben sobota 14:00

Žánr: ostatní akceprocházka architektura historie Praha


Místo odpočinku celé řady významných osobností i inspirace pro sbírku básní Jana Nerudy Hřbitovní kvítí – to je pověstmi opředený Malostranský hřbitov na Smíchově. Založen byl při morové epidemii na konci 17. století a před vznikem hřbitova na Malvazinkách sloužil jako městské pohřebiště pro celý levý břeh Vltavy.

 

Vycházka po hřbitově se bude věnovat nejen barokním stavitelům Kryštofovi Kiliánu Ignáci Dientzenhoferovým, kteří jsou zde na neznámém místě pochováni, ale představí i odkazy dalších osobností. Leží tu například architekti Jan Klement Zober a Josef Zobel, autoři rekonstrukce Vrtbovského paláce, slavný malostranský stavitel Josef Jäger, dále pak známí sochaři, malíři či představitelé národního obrození. 

Otec a syn Dientzenhoferové nemají s Prahou 5 společné jen místo svého posledního odpočinku. Kilián Ignác si na Smíchově pro potřeby své rodiny postavil letní sídlo, dnes známé jako letohrádek Portheimka. Společně se svým otcem pak navrhli nejslavnější barokní chrám Prahy – jezuitský kostel sv. Mikuláše na Malé Straně

Nutná rezervace vstupenek předem.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Kulturní centra - Praha 5 Akce v MČ Praha 5

Podobné akce

31březen pátek 18:30

Výprava do Stínadel II.

, podloubí Týnské školy, Staroměstské náměstí Ostatní

1duben sobota 14:00

Do romantického parku Na Cibulce

, Plzeňská (u tramvajové zastávky Poštovka) Ostatní