Kampa známá i neznámá

Kampa známá i neznámá

Adresa:

Praha 1, Cihelná 2b

Termín: 12.3.2023
Vstupné:

260 Kč

12březen neděle 16:15

Žánr: ostatní akceprocházka architektura historie komentovaná procházka Praha


Kampa je v našich myslích často spojena s chobotničkami plavajícími Čertovkou či s koncem vodníků v Čechách. Po staletí byla místem konání vyhlášených hrnčířských trhů a patří i mezi přední lákadla turistů. Především je ale zeleným ostrovem, který dnes nabízí prostor pro relaxaci a spočinutí v samotném jádru staré Prahy. Zrcadlí přitom pestrost života; nalezneme zde nejen domy měšťanské, ale i sídla ambasád, jediný vodní palác v Prazevily umělcůmlýny, ale také domovy těch, kteří měli hluboko do kapsy a jejichž jména velká historie většinou povzneseně ignorovala.

 

Ignorovány byly naštěstí i plány, které ve 20. století zamýšlely Kampu zničit, a tak se nám zachovala ve své prosté kráse, kterou je ale třeba stále bránit. Procházka začne u Hergetovy cihelnyprojedeme se celou Kampou až k Jechentalovým činžovním domům u mostu Legií a budeme se přitom zastavovat u významných míst a objektů  připomeneme osudy nejen domů, ale i jejich obyvatel

Nutná rezervace vstupenek předem.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

31březen pátek 18:30

Výprava do Stínadel II.

, podloubí Týnské školy, Staroměstské náměstí Ostatní