Panelová diskuze s Krištofem Kinterou, Rostislav Koryčánkem, Vladimírem 518, architektem Arnoštem Navrátilem a Zdeňkem Ramešem

Panelová diskuze s Krištofem Kinterou, Rostislav Koryčánkem, Vladimírem 518, architektem Arnoštem Navrátilem a Zdeňkem Ramešem

Adresa:

Praha 1, Klárov 132/5

Termín: 8.3.2023
Vstupné:

Zdarma

8březen středa 19:00

Žánr: ostatní akcearchitektura Praha


Debatní panel složený z teoretika architektury Rostislava Koryčánka, popularizátora architektury Vladimíra 518, architekta Hotelu Praha Arnošta Navrátila, pomocného stavbyvedoucího Kotvy Zdeňka Rameše a umělce Krištofa Kintery bude diskutovat o minulosti a budoucnosti staveb, které jsou součástí projektu Sochy domů a Dívka s holubicí.

Období vlády komunistické strany od roku 1948 až do sametové revoluce v roce 1989 způsobilo v tehdejším Československu na jedné straně kulturní zpomalení, na straně druhé i na tomto omezeném hracím poli vznikaly architektonicky zdařilé realizace mezinárodního významu.

Dodnes je česká společnost přijímá rozpačitě a kvůli jejich zatížení bezohledností komunistického režimu si k nim hledá cestu jen obtížně. Pražský rodák Krištof Kintera dlouhodobě vnímá tuto nepříjemnou realitu vymazávání společenské paměti města, na níž reaguje proměnou budov na sochy, tedy umělecká díla, která tvoří zcela nový rámec vnímání architektury označované jako brutalistní.

Jak mohou sochy otevřít nový pohled na architekturu a jaká je budoucnost těchto staveb?

 

Termín a místo konání: 8/3 2023 19.00

  • vstup zdarma s rezervací

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Panelová diskuze s...

ValentinskaPraha (739 metrů)

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (784 metrů)

The Emblem HotelPraha (814 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Karlův most Karlův most Praha 1 (623 m)
Katedrála sv. Víta Katedrála sv. Víta Praha 1 (709 m)
Café Savoy Café Savoy Praha 5 (1 270 m)