Tereza Jobová: Neklidná zátiší

Tereza Jobová: Neklidná zátiší

Adresa:

Praha 1, Stříbrná 2/212

Termín: 22.2.2023 8.4.2023

22úno - 8dub celý den

Žánr: výstavyumění fotografie zátiší galerie Praha


Jídlo, tělo, domov. Lhostejnost, úpadek, nebezpečí. Ve fotografických souborech Terezy Jobové nemají motivy jídla, tělesnosti či domova podobu dobře známé stabilní konstanty. Vystupují spíše jako něco nestálého, nejistého, neustále se proměňujícího a vzdorujícího. Jídlo ztrácí svou chutnou auru a stává se chladným odosobněným objektem, tělo je platformou nekontrolovatelného rozkladu a domov vidíme jako odcizený prostor, kde nic nefunguje tak, jak má.

Tereza s upřímným zájmem a temným humorem zkoumá materialitu, vnitřní podstatu a možnou kontextualitu jednotlivých prvků a předmětů a aktualizuje žánr klasického zátiší. Pojímá jej dynamicky, experimentálně a zkoumá jeho hranice. Její zátiší nepůsobí bezpečně ani poklidně, ale naopak znepokojují, znejišťují, kladou překážky a agresivně řvou. Rozbíjejí naše automatické asociace a podněcují k rozšířenému vnímání reality.

Tereza Jobová (*1997) absolvovala bakalářské studium v Ateliéru Fotografie Lukáše Jasanského na FUD UJEP v Ústí nad Labem a nyní pokračuje v magisterském studiu tamtéž. Doposud se účastnila mnoha skupinových výstav v ČR.

VÍCE INFORMACÍ ZDE

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Tereza Jobová:...

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (261 metrů)

ValentinskaPraha (331 metrů)

The Emblem HotelPraha (406 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (366 m)
Staroměstské náměstí Staroměstské náměstí Praha 1 (439 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (394 m)