Přijďte se společně prozpívat se do nového roku, vede Oskar Boldre (IT)

Přijďte se společně prozpívat se do nového roku, vede Oskar Boldre (IT)

Termín: 31.12.2022
Vstupné:

1600,- / zlevněné 1400,-

31prosinec sobota 16:00

Žánr: koncerty


PROZPÍVÁME SE DO NOVÉHO ROKU! Co vy na to? Přidáte se k nám?
 
Dílnu povede zpěvák, sbormistr, hlasový pedagog a multiinstrumentalista Oskar Boldre (IT), který několikrát spolupracoval s Bobby McFerrinem.
 
První pražský Oskarův workshop bude zaměřený na circle songs, vokální improvizaci a práci s hlasem jako „hrou“.
 
Už jste to někdy zažili? Proplétající se vícehlasy, hudba zaplavující místnost a my se spolu s ostatními koupeme ve společném zvuku. I takové mohou být kruhové písně, kdy skladba vzniká v přítomném okamžiku a všichni jsou toho součástí.
 
Pražský workshop bude zaměřený na circle songs, vokální improvizaci a práci s hlasem jako „hrou“.
 
Kruhové písně jsou jednoduchou tradiční formou zpívání, kde skupina stojí v kruhu a předává si dokola základní motiv. Na podkladu tohoto motivu se pak jednotliví zpěváci střídají v improvizaci. Kruhové zpívání poskytuje pro zpívající ideální prostor, ve kterém mohou poslouchat sebe i celek, sdílet s druhými a zároveň i prozkoumávat vlastní zvukovou improvizaci.
 
Takový zážitek jsme si nechávali na poslední den v roce, na který vás teď srdečně zveme. Jak lépe přeplout v těchto bouřlivých časech přes půlnoc do nového roku, než ve zpěvu?
 
Oskar rád používá hlas jako nástroj, tedy v širší výrazové škále, než je klasický zpěv. Původně samouk si v průběhu let vyvinul svůj svébytný vokální projev, který i vyučuje. Od roku 1996 vede sbory, mj polyfonní sbor Goccia di vocci, od roku 2004 je uměleckým vedoucím festivalu Voci audaci ve švýcarském Locarnu. Oskar Boldre povede dílnu společně s asistentkou Costanzou Sansoni, zkušenou hudební terapeutkou a zpěvačkou.
 

ORGANIZAČNÍ INFORMACE

  • KDY: 31. prosince 2022 / 16h - 0:05
  • KDE:   sál Sacré Coeur, Holečkova 31, Praha 5 (u zahrady Kinských, dostupné od metra Anděl a od zastávky tramvaje Švandovo divadlo )
  • CENA: 1600 Kč; pro studenty, důchodce, osoby na rodičovské dovolené  a pro více členů rodiny 1400,- na osobu
  • OBČERSTVENÍ je zahrnuto v ceně kurzu
  • PŘIHLÁŠKA https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfgdpAbHMjMI4_K_Ax3bziI3YzuKX2OG21xufgyXOeLeVL_nQ/viewform

Aktivity Hlasohledu probíhají za podpory Evropské unie, Národního plánu obnovy, Hlavního města Prahy a Ministerstva kultury - děkujeme!

www.hlasohled.cz

 
 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 5 Akce v MČ Praha 5

Podobné akce