The Jim Rotondi Quintet (USA/UK)

The Jim Rotondi Quintet (USA/UK)

Adresa:

Praha 5, Janáčkovo nábřeží 2

Termín: 2.12.2022
Vstupné:

Na sezení 600 Kč, na stání 300 Kč.

2prosinec pátek 22:00

Žánr: koncertyjazz Praha


Jim Rotondi je dnes jedním z nejuznávanějších trumpetistů moderního jazzu na světě. Posledních třicet let strávil v popředí newyorské a mezinárodní jazzové scény a jeho hra je velmi vyhledávána jak pro studiovou práci, tak pro koncerty. Má vlastní styl hraní a také jedinečný tón nástroje, který v sobě ukrývá i nezaměnitelný otisk jednoho z jeho mentorů Freddieho Hubbarda. Jim Rotondi se proslavil tím, že jako sideman pracoval pro takové hudební legendy, jako jsou Ray Charles, Lionel Hampton, George Coleman nebo Lou Donaldson.

Svou pověst upevnil také pravidelným vystupováním s vlastními skupinami v mnoha renomovaných newyorských jazzových klubech a také častým nahráváním v mnoha prestižních studiích pro labely jako Criss Cross Records, Delmark, Milestone, High Note, Sharp Nine, Cellar Live a Smoke Sessions Records. Na albech Jima Rotondiho se objevili hudebníci jako Chris Potter, Larry Goldings, Billy Drummond, Harold Mabern, Mulgrew Miller, Peter Bernstein, Bill Stewart, Eric Alexander a další, což vypovídá o respektu, jakému se těší v hudební komunitě. Pro koncert v Jazz Docku se obklopil fantastickou kapelou a na své si přijdou zejména milovníci klasického Straight ahead jazzu!

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 5 Akce v MČ Praha 5

Podobné akce

Ubytování v okolí akce The Jim Rotondi Quintet...

Salon Thajka - Hotel MánesPraha (738 metrů)

Restaurant a hotel NebozízekPraha (1 255 metrů)

Union Hotel PraguePraha (1 395 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (965 m)
Hermitage Hotel Prague Hermitage Hotel Prague Praha 2 (824 m)