Jaromír Weinberger: Švanda dudák

Jaromír Weinberger: Švanda dudák

Adresa:

Praha 1, Národní 1

Termín: 27.11.2022
Vstupné:

1090 – 190 Kč

27listopad čtvrtek 19:00

Žánr: divadlopohádka opera představení rodina děti Praha


Na jeviště Národního divadla se vrátila po devadesáti pěti letech pohádková opera Jaromíra Weinbergera Švanda dudák. Dílo, jež hrála newyorská Metropolitní opera nebo londýnská Covent Garden, připravil autor jedné z historicky nejúspěšnějších inscenací Národního divadla – Mozartovy Kouzelné flétny – režisér Vladimír Morávek a hudebně jej nastudoval Zbyněk Müller. Zpěvohra Švanda dudák s podtitulem Ďábel prohrál, lituje podle populární báchorky Strakonický dudák aneb Hody divých žen Josefa Kajetána Tyla je pohádkou se vším všudy – s nekomplikovaným příběhem, ryzími charaktery na straně dobra či zla a samozřejmě se šťastným koncem, vše podpořeno líbeznými melodiemi, mistrně zvládnutými fugami i velkolepým závěrem s citací krásné české písně Na tom našem dvoře. Pohádka o lásce a kouzelných dudách byla po premiéře v roce 1927 přeložena do sedmnácti jazyků a obletěla celý svět z Prahy přes Vídeň, Berlín, Mnichov, londýnskou Covent Garden, Metropolitní operu v New Yorku až po Buenos Aires.

Skvělý tip na rodinné představení ve snové režii Vladimíra Morávka! Opera v češtině s anglickými titulky. Pro děti od 10 let. Projekt je součástí cyklu Musica non grata finančně podpořeného Velvyslanectvím Spolkové republiky Německo v České republice. 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Jaromír Weinberger:...

Salon Thajka - Hotel MánesPraha (519 metrů)

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (627 metrů)

ValentinskaPraha (697 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (0 m)
Karlův most Karlův most Praha 1 (630 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (386 m)