Praha zítra: Modřanský cukrovar

Praha zítra: Modřanský cukrovar

Termín: 24.11.2022

24listopad čtvrtek 19:00

Žánr: ostatní akcearchitekturapřednášky diskuse Praha


Více než 140 let byl hlavní dominantou pravého Modřanského břehu místní cukrovar. Nyní se toto místo, které je v těsné blízkosti soutoku Vltavy s Berounkou mění. Bývalou továrnu na výrobu bílých homolí nahradí nová městská čtvrť, která v rámci několika etap nabídne téměř 800 nových bytů. Historická stopa místa ale nezmizí. Projekt počítá se zanecháním původního průmyslnického komínu z pálených cihel, který tento bývalý brownfield dlouho spojoval se svou původní funkcí. Myšlenka udržitelnosti je autorům čtvrti vlastní. Celý návrh klade důraz krom kvalit bydlení i na využití obnovitelné energie ze slunce a využití pitné, recyklované i dešťové vody do poslední kapky.

Jak bude nová městská čtvrť vypadat? Přijďte se seznámit s její podobou a diskutovat s architekty, developerem, zástupci města a dalšími odborníky.

VÍCE INFORMACÍ ZDE

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Praha zítra:...

Salon Thajka - Hotel MánesPraha (506 metrů)

Royal Court ApartmentsPraha (910 metrů)

Royal Court HotelPraha (910 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (991 m)
Hermitage Hotel Prague Hermitage Hotel Prague Praha 2 (572 m)